Niemiecka Federacja Piłkarska podjęła decyzję w sprawie pięciu zawodników ukaranych czerwonymi kartkami w ostatniej kolejce Bundesligi. Wśród nich znalazł się mający za sobą debiut w Hannoverze 96 Artur Sobiech. Polski piłkarz, wyrzucony z boiska podczas meczu z Borussią Dortmund, nie zagra w trzech kolejnych spotkaniach.

Były napastnik Ruchu Chorzów i Polonii Warszawa wszedł na murawę w 84. minucie i już sześć minut później został odesłany do szatni. Tym samym nie będzie mógł zagrać w meczach z FC Augsburg, Werderem Brema i FC Koeln.

Równie surowo ukarani zostali bramkarz Werderu Tim Wiese oraz golkiper VfL Wolfsburg Marwin Hitz. W dwóch spotkaniach nie będzie mógł się zaprezentować z kolei Andre Schuerrle, który ostro sfaulował Saschę Riethera w przegranym przez Bayer Leverkusen 1:4 starciu z FC Koeln.

Jeden mecz zawieszenia otrzymał natomiast Sebastian Langkamp z FC Augsburg.