Niezwykły mecz w Moskwie! Reprezentacja Chorwacji po dogrywce pokonała Anglię 2:1 w półfinale piłkarskich mistrzostw świata w Rosji i to ona zagra w niedzielnym finale z Francją. Po regulaminowym czasie gry był remis 1:1, ale w 109. minucie bramkę na wagę awansu zdobył Mario Mandzukic. „Synom Albionu” pozostaje walka o trzecie miejsce. W sobotę zmierzą się z reprezentacją Belgii. To największy sukces w historii chorwackiej piłki. W 1998 roku reprezentacja „Hrvatskiej” w swoim debiucie na mundialu zajęła trzecie miejsce.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

Skrót meczu

Skrót meczu Chorwacja - Anglia.

(Film otwiera się po przejściu na Youtube)

22:57

Radość chorwackich kibiców po bramce Mario Mandzukicia.

22:42

Graczem meczu został wybrany Ivan Perisic.

125'

Koniec meczu, Chorwacja w finale mundialu!

120'

Mogło być po meczu! Na prawej stornie z piłką pobiegł Kramaric, ale uderzył w boczną siatkę.

118'

Boisko opuszcza Luka Modric, a w jego miejsce wchodzi Milan Badelj.

117'

Anglia osłabiona, z kontuzją schodzi Kieran Trippier.

116'

Kolejna okazja dla Chorwacji. Strzał z dystansu Brozovicia, ale łapie na raty Pickford.

115'

Zmiana w drużynie Chorwacji. Mario Mandzukic schodzi z boiska, a w jego miejsce pojawia się Vedran Corluka.

111'

Zmiana w Anglii. Boisko opuszcza Kyle Walker, w jego miejsce wchodzi Jayme Vardy.

109'

Bramka dla Chorwacji! Pojedynek główkowy wygrał Ivan Perisic, piłkę na 10. metrze przejął Mario Mandzukic i pewnym strzałem pokonał Pickforda!

108'

Dobra okazja dla Chorwacji. Krótkie rozegranie rzutu rożnego, piłkę z rogu pola karnego uderzył Marcelo Brozovic, ale futbolówka o kilkadziesiąt centymetrów minęła bramkę.

107'

Koniec pierwszej połowy dogrywki. W dalszym ciągu remis 1:1.

107'

Świetna okazja dla Chorwacji! Dośrodkowanie z lewej strony Perisicia, na piątym metrze strzelał Mandzukic, ale odważnie z bramki wyszedł Pickford i przeciął piłkę.

106'

Uderzenie Andreja Kramarica z linii pola karnego, ale jego strzał został zablokowany.

101'

Ante Rebic opuszcza boisko, a w jego miejsce pojawia się Andrej Kramaric.

99'

Bardzo dobra okazja dla Anglii! Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Trippier, głową uderzył John Stones, ale piłkę z linii bramkowej głową wybił Vrsaljko.

97'

Erik Dier wchodzi w miejsce Jordana Hendersona.

95'

Żółtą kartką ukarany Ante Rebic.

94'

Ivan Strinic leży kontuzjowany na boisku. W jego miejsce pojawi się Josip Pivaric.

91'

W drużynie Anglii boisko opuszcza Ashley Young i w jego miejsce wchodzi Danny Rose.

91'

Statystyki po 90. minutach gry.

93'

Koniec regulaminowego czasu gry. Mamy dogrywkę!

92'

Rzut wolny dla Anglii. Dośrodkował Kieran Trippier, ale źle w piłkę trafił głową Harry Kane i futbolówka opuściła boisko.

84'

Błąd Pickofrda! Angielski bramkarz wyszedł z bramki, źle wypiąstkował piłkę, ta spadła pod nogi Perisicia, ale chorwacki skrzydłowy nie trafił do pustej bramki.

83'

Bardzo dobra okazja dla Chorwacji! Marcelo Brozovic zagrał w pole karne, mocny strzał oddał Mario Mandzukic, ale uderzenie obronił Pickford.

82'

Dośrodkowanie z lewej strony Perisicia, ale piłkę łapie Pickford.

81'

Błąd Kierana Trippiera. Zagrał piłkę do tyłu i mało brakowało, a przejąłby futbolówkę Ivan Rakitic.

78'

Wzdłuż linii bramkowej zagrał Jesse Lingard, ale żaden z jego partnerów nie przeciął piłki. po chwili zza pola karnego uderzył Henderson, ale ponad bramką.

77'

Długa piłka w kierunku Mandzukicia, ale pilkę złapał Pickford.

74'

Chorwaci ruszyli do ataku, ale nie zdołali oddać celnego strzału po rzucie rożnym. W reprezentacji Anglii Reheema Sterlinga zmienia Marcus Rashford.

72'

Chorwacja mogła już prowadzić! Na indywidualną akcję zdecydował się Perisic, oddał strzał, ale tylko w słupek. Dobitki próbował jeszcze Rebic, ale Pickoford złapał piłkę.

68'

Mamy remis! Sime Vrsaljko dośrodkował z prawego skrzydła, Kyle'a Walkera wyprzedził Ivan Perisic i strzałem z powietrza wyrównał wynik meczu.

67'

Strzał z ostrego kąta Harrego kane'a, ale tylko w boczną siatkę.

65'

Uderzenie zza pola karnego Ivana Perisicia, ale jego strzał został zablokowany.

63'

Drybling w polu karnym Raheema Sterlinga, ale bardzo dobrze piłkę odebrał mu Domagoj Vida.

59'

Rzut rożny w wykonaniu Luki Modricia, ale piłkę dobrze piąstkuje Jordan Pickford.

58'

Dwójkowa akcja Rebicia i Strinicia, ale dośrodkowanie tego drugiego zostało wybite.

57'

Zagranie Kierana Trippiera wzdłuż linii bramkowej, ale żadnemu z jego partnerów nie udało się przeciąć tej piłki.

56'

Strzał z 25. metrów Lingarda, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

55'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Rakiticia, ale obrońcy chorwaccy poradzili sobie z tą piłką.

54'

Za przytrzymywanie piłki ukarany Kyle Walker.

53'

Dośrodkowanie Rebicia w pole karne, ale zbyt wysokie. Perisic nie miał szans dojść do piłki.

51'

Żółtą kartką napomniany Mandzukic.

48'

47'

Dośrodkowanie w pole karne Vrsaljko, ale piłka nie doszła do Mario Mandzukicia.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

Przerwa

Statystyki są wyrównane, ale na boisku rządzi Anglia.

Przerwa

Tak wyglądała radość angielskich kibiców w londyńskim Hyde Parku po bramce Kierana Trippiera.

46'

Rzut wolny dla Chorwacji. Piłkę dośrodkował Modrić, ale Domagoj Vida nie oddał strzału. Zza pola karnego uderzenia próbował jeszcze Rakitic, ale został zablokowany. Sędzia kończy pierwszą połowę, na razie Anglia prowadzi po bramce Kierana Trippiera.

45'

Zbyt krótkie wybicie Pickforda, piłka trafiła do Rakiticia, ale został zatrzymany w polu karnym przeciwnika.

43'

Strzał z kilkudziesięciu metrów Sime Vrsaljko, ale bardzo niecelny.

40'

Anglicy cofnęli się na swoją połowę, ale Chorwaci nie potrafią poważnie zagrozić bramce przeciwnika.

35'

Odpowiedź Anglii. Dele Alli zagrał przed pole karne do Jesse'a Lingarda, ale uderzył on obok ramki.

33'

Kolejna akcja Chorwacji. Skrzydłowy zagrał prostopadłą piłkę w pole karne, ale tam w ostatniej chwili wślizgiem piłkę spod nóg Rebicia wybił Ashley Young.

31'

Dobra kacja Chorwacji. W pole karne zagrywał Marcelo Brozović, piłka została wybita, uderzył jeszcze Ante Rebić, ale strzał pewnie złapał Pickford.

30'

Anglia mogła podwyższyć wynik! Do Kane'a na wolne pole podał Dele Alli, ten stanął oko w oko z Subasiciem, ale bramkarz obronił piłkę. Dobitka trafiła w słupek, a potem sędzia odgwizdał spalonego.

27'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Younga, ale piłkę pewnie wypiąstkował Daniel Subasić.

25'

Prawym skrzydłem ruszył Ante Rebić, ale jego dośrodkowanie było za głębokie i piłkę złapał Jordan Pickford.

24'

Tak wyglądała bramka dla Anglii.

22'

Duży błąd Ivana Strinicia. Podał piłkę pod nogi Sterlinga, ten zagrał do Harrego Kane'a, ale angielski napastnik był na spalonym.

21'

Z prawej strony piłkę próbował dośrodkować Vrsaljko, ale jego podanie zostało zablokowane.

19'

Uderzenie zza pola karnego Perisicia na angielską bramkę, ale piłka przeleciała obok słupka.

14'

Wyraźna przewaga Anglii. Z rzutu rożnego wrzucił tym razem Trippier, uderzył ponownie Maguire, ale obok słupka.

12'

Rzut rożny dla Anglii. Piłkę dośrodkował Ashley Young, ale Harry Maguire uderzył nad poprzeczką.

9'

Okazja dla Chorwacji. Piłkę z rzutu rożnego podał Luka Modrić, ale piłkę na raty wybili defensorzy Anglii.

5'

Bramka dla Anglii! Przed polem karnym Chorwatów faulowany przez Lukę Modricia był Dele Alli. Do piłki podszedł Kieran Trippier i pięknym uderzeniem prawą noga nad murem dał prowadzenie Anglii.