21 osób, wśród nich siedmioro dzieci, zostało rannych w zderzeniu rosyjskiego autokaru z białoruskim tirem. Do wypadku, w którym brał udział jeszcze jeden tir, doszło w nocy w miejscowości Mostki, w okolicach Świebodzina, w Lubuskiem.

Autobus jadący z Berlina do Moskwy dojeżdżał do wyjazdu z parkingu w Mostkach. Według policji, wyjeżdżający właśnie z parkingu tir nie ustąpił pierwszeństwa autobusowi i doszło do wypadku.

Białoruski tir najechał na tył jeszcze jednego samochodu ciężarowego z naczepą jadącego tą drogą. Kierowcy tej ciężarówki, także Białorusinowi, nic się nie stało. Po przesłuchaniu mógł ruszyć w dalszą trasę.

21 rannych, w tym siedmioro dzieci, trafiło do szpitali w Świebodzinie, Międzyrzeczu, Zielonej Górze i Sulechowie. Do szpitali odwiedziono także najciężej rannych kierowców autokaru i tira.

Trasa A-2 Świecko-Poznań, na której wydarzył się wypadek była zablokowana, obecnie ruch odbywa się wahadłowo, co powoduje duże korki. Dlatego apelujemy do jadących w stronę granicy o wybieranie innych przejść granicznych - poinformował Andrzej Kulesza z zespołu prasowego lubuskiej policji.

11:45