Reklama

Fakty

 • Polska

  Poniedziałek, 29 września (12:15)

  Jastrzębska Spółka Węglowa zamierza od nowego roku zlikwidować deputat węglowy dla emerytów. Decyzja formalnie jeszcze nie zapadła, ale wydaje się przesądzona.

  czytaj więcej
 • Nauka

  Poniedziałek, 29 września (11:55)

  Pożytki związane z aktywnością fizyczną wykraczają daleko poza stan naszego zdrowia, czy naszą sprawność. Wiadomo, że wysiłek fizyczny chroni nas na przykład przed skutkami stresu. Do tej pory przypuszczano, że aktywne mięśnie wydzielają jakieś substancje, które nas osłaniają. Szwedzcy naukowcy odkryli jednak, że mechanizm, który za tym stoi, działa w istocie odwrotnie. Jak piszą w najnowszym numerze czasopisma "Cell", wytrenowane mięśnie oczyszczają krew ze szkodliwych substancji.

  czytaj więcej
 • Polska

  Poniedziałek, 29 września (11:55)

  Desperat z Częstochowy - po kilkugodzinnych negocjacjach - oddał się w ręce policjantów. Mężczyzna nad ranem zabarykadował się w mieszkaniu. Groził, że wysadzi w powietrze czteropiętrowy blok. Ewakuowano kilkadziesiąt osób.

  czytaj więcej
 • Raport: Rewolta na Ukrainie

  Poniedziałek, 29 września (11:53)

  Siedmiu ukraińskich wojskowych zginęło w ostrzelanym przez rebeliancki czołg transporterze opancerzonym. Do zdarzenia doszło w Donbasie na wschodzie kraju - poinformował doradca prezydenta Ukrainy Jurij Biriukow.

  czytaj więcej
 • Polska

  Poniedziałek, 29 września (11:51)

  Ciała dwóch 17-latek znaleziono w lesie koło Staszowa w Świętokrzyskiem. Policja ustaliła, że w tragedię nie były zamieszane osoby trzecie.

  czytaj więcej
 • Zmagania na światowych kortach

  Poniedziałek, 29 września (11:47)

  Agnieszka Radwańska utrzymała 6. lokatę w światowym rankingu tenisistek WTA Tour. Prowadzi Amerykanka Serena Williams, przed Rumunką Simoną Halep i Czeszką Petrą Kvitovą. W rankingu tenisistów ATP Jerzy Janowicz znów awansował o dwie pozycje i obecnie jest 36. Liderem pozostaje zwycięzca tegorocznego Wimbledonu Serb Novak Djoković.

  czytaj więcej
 • Ekonomia

  Poniedziałek, 29 września (11:40)

  „Najgorszy błąd to podejść do sprawy w sposób bardzo roszczeniowy i pretensjonalny. Pracodawca nie jest opieką społeczną” – radzi osobom starającym się o podwyżkę Marek Wołos, ekonomista, członek zarządu kilku spółek. „Negocjując podwyżkę pamiętajmy, że to są negocjacje. Zazwyczaj nie kończą się na pierwszej rozmowie” – dodaje.

  czytaj więcej
 • Jerzy Lackowski - Felietony

  Poniedziałek, 29 września (11:31)

  Już po miesiącu realizacji sztandarowych pomysłów MEN, czyli obowiązkowej obecności sześciolatków w szkołach oraz korzystania przez pierwszoklasistów z „bezpłatnego”, rządowego elementarza widzimy wyraźnie, jak dalece szkolna rzeczywistość odbiega od zapowiedzi polityków i urzędników. Zgodnie z nimi najmłodsi uczniowie mieli mieć zapewnione optymalne dla siebie warunki wchodzenia w szkolne życie, ich przejście z przedszkoli do szkół miało być pozbawione jakichkolwiek stresujących ich sytuacji.

  czytaj więcej
 • Ekonomia

  Poniedziałek, 29 września (10:58)

  Sytuacja na rynku pracy się poprawia, bezrobocie maleje, coraz więcej firm bierze pod uwagę zatrudnianie pracowników, a coraz mniej planuje zwolnienia. Mimo to większość pracowników nie może liczyć na wyższe płace - szanse na podwyżki dotyczą przede wszystkim tych, którzy i tak sporo zarabiają. A kiedy Wy dostaliście ostatnio podwyżkę? Zagłosujcie w sondzie, wypowiedzcie się w komentarzach pod artykułem!

  czytaj więcej
 • Świat

  Poniedziałek, 29 września (10:49)

  Po ponad 3-godzinnej kontroli po białoruskiej stronie przejścia Kuźnica-Bruzgi działacze nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków na Białorusi (ZPB) przekroczyli granicę i są już w Polsce - poinformował przed południem rzecznik ZPB Andrzej Pisalnik. Na granicy zatrzymano szefa Związku Mieczysława Jaśkiewicza i byłą szefową ZPB Andżelikę Borys.

  czytaj więcej