Reklama

Fakty

 • Świat

  Środa, 19 listopada (09:26)

  Prawie miliard ludzi na świecie w dalszym ciągu nie ma dostępu do toalet. To jest potencjalne źródło rozprzestrzeniania się wielu chorób, czego dowodzi obecna epidemia eboli - stwierdza Światowa Organizacja Zdrowia.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Środa, 19 listopada (08:57)

  Skala problemów wokół wyborów samorządowych osiągnęła chyba punkt krytyczny. Choć mija trzecia doba po wyborach, to wciąż nie mamy pełnych, oficjalnych wyników. Przez cały czas natomiast spływają do nas informacje o nadużyciach, niespotykanej dotąd liczbie nieważnych głosów. Do tego dochodzą informacje o ataku hakerów na strony Państwowej Komisji Wyborczej. Czy w związku z tym - Waszym zdaniem - należy powtórzyć wybory samorządowe? Czy opublikowanie wyników - w takich takich okolicznościach - będzie wiarygodne? Weźcie udział w naszej...

  czytaj więcej
 • Sport

  Środa, 19 listopada (08:37)

  Były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Anglii Sven-Goran Eriksson zrezygnował z prowadzenia Guangzhou R&F i podpisał dwuletni kontrakt z innym chińskim klubem Shanghai East Asia. 66-letni Szwed będzie zarabiał sześć milionów dolarów rocznie.

  czytaj więcej
 • Środa, 19 listopada (08:03)

  17 pługosolarek wyjechało o poranku na podlaskie drogi. W regionie pada śnieg i śnieg z deszczem. Temperatura spadła do minus 3 stopni.

  czytaj więcej
 • Kontrwywiad

  Środa, 19 listopada (08:02)

  "Państwowa Komisja Wyborcza po kilka razy dziennie kompromituje się i ktoś musi za to odpowiedzieć" - mówi polityk PiS i kandydat na prezydenta Warszawy Jacek Sasin w Kontrwywiadzie RMF FM. "Prawo i Sprawiedliwość proponuje komisję śledczą w tej sprawie. Nie może być tak, że PKW jest poza wszelką kontrolą" - zaznacza i dodaje, że ma duże wątpliwości odnośnie do wyników wyborów, przedstawianych przez komisję. "Przy tym, co się dzieje, to już nic mnie nie zdziwi. Nie może być tak, że mamy pewne badania sondażowe i mamy wielką kompromitację...

  czytaj więcej
 • Świat

  Środa, 19 listopada (07:33)

  "Wyrównanie rachunków z terrorystami" po ataku na synagogę w zachodniej Jerozolimie - zapowiada premier Izraela Benjamin Netanjahu. W zamachu zginęło pięć osób, co najmniej siedem zostało rannych. Do przeprowadzenia ataku przyznały się Brygady Abu Alego Mustafy, zbrojne ramię Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny.

  czytaj więcej
 • Świat

  Środa, 19 listopada (07:28)

  Mężczyźni w hitlerowskich mundurach pojawili na festynie truflowym we Włoszech. Jak się okazało, była to grupa rekonstrukcyjna. Do zdarzenia doszło w miasteczku Murisengo w Piemoncie. O incydencie poinformowały włoskie media.

  czytaj więcej
 • Polska

  Środa, 19 listopada (07:07)

  70 proc. Polaków zapewnia, że przyznana przez szefa wyższa płaca świetnie motywuje i zwiększa energię do działania - donosi "Rzeczpospolita". Z badania TNS dla portalu rekrutacyjnego Pracuj.pl. wynika, że podwyżka przekłada się zarówno na zaangażowanie, jak też lojalność pracowników. Prawie połowa z nas nigdy nie rozmawiała jednak z pracodawcą o wyższej pensji.

  czytaj więcej
 • Polska

  Środa, 19 listopada (07:07)

  Nawet co trzeci trzydziestolatek mieszka z rodzicami - donosi "Gazeta Wyborcza". Nie mogą się usamodzielnić, bo nie stać ich na mieszkanie.

  czytaj więcej
 • Świat

  Środa, 19 listopada (06:56)

  Atak zimy w prawie wszystkich 50 stanach USA. Temperatura spadła do ok. 0 st. lub nieco poniżej. Na północy i wschodzie padał śnieg. Pojawiły się też zawieje i zamiecie.

  czytaj więcej