Reklama

Fakty

 • Świat

  Środa, 22 października (10:26)

  Komisarz do spraw rynku wewnętrznego Elżbieta Bieńkowska nie będzie zajmować się sprawami sektora farmaceutycznego. W jej tece znajdzie się za to sektor technologii kosmicznych - poinformował przyszły szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

  czytaj więcej
 • Polska

  Środa, 22 października (10:17)

  Jest akt oskarżenia wobec księdza Wojciecha G., podejrzanego o pedofilię. Do sądu wysłała go warszawska prokuratura okręgowa. Mowa jest o łącznie 10 przestępstwach.

  czytaj więcej
 • Polska

  Środa, 22 października (09:55)

  Prawo i Sprawiedliwość złożyło wniosek o odwołanie marszałka Sejmu. To efekt wczorajszego skandalu z Radosławem Sikorskim, który w wywiadzie dla amerykańskiego dziennikarza powiedział, że premier Tusk dostał w 2008 roku od prezydenta Rosji propozycję udziału w rozbiorze Ukrainy. Potem wycofał się z tych twierdzeń, zasłaniając się niepamięcią.

  czytaj więcej
 • Sport

  Środa, 22 października (09:49)

  Piłkarze Sunderlandu postanowili zwrócić pieniądze za bilety swoim kibicom, którzy przejechali prawie 1000 kilometrów, by obejrzeć z trybun ich wyjazdowy mecz z Southampton, przegrany aż 0:8. Jak wyliczono, będzie to kosztować zawodników około 60 tysięcy funtów.

  czytaj więcej
 • Polska

  Środa, 22 października (09:30)

  40-letni Japończyk z Ryk na Lubelszczyźnie został zatrzymany pod zarzutem sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lotniczym; jest już także wniosek o tymczasowy areszt. Dwa tygodnie temu mężczyzna oślepiał laserem pilotów dwóch śmigłowców wojskowych z bazy w Dęblinie. Nie został jednak wówczas zatrzymany, mimo że policjanci doskonale wiedzieli, że to on. Dlaczego? Bo obawiano się o życie jego rodziny.

  czytaj więcej
 • Polska

  Środa, 22 października (08:54)

  Zostałeś oszukany przez fałszywego prokuratora z Wrocławia? Zgłoś się na policję. Mężczyzna obiecywał pieniądze w zamian za załatwienie spraw urzędowych. Działał w całej Polsce. Osoby, które wręczały łapówki i zgłoszą się na policję, unikną kary.

  czytaj więcej
 • Raport: Rewolta na Ukrainie

  Środa, 22 października (08:39)

  Nie ma żadnego postępu - tak po kolejnych negocjacjach gazowych pomiędzy Rosją, Ukrainą i Unią Europejską pisze agencja Ria Novosti. Jeszcze wieczorem wydawało się, że osiągnięto porozumienie. Gazprom nie podpisał jednak planu tzw. zimowych dostaw dla Ukrainy.

  czytaj więcej
 • Nauka

  Środa, 22 października (08:17)

  „Rodzimy się z predyspozycjami do jąkania” – mówi Iwona Podlasińska, neurologopeda kliniczny. Jak mówi, jąkanie może wywołać jakaś sytuacja traumatyczna, na przykład narodziny rodzeństwa. „Trudniej jest znaleźć pracę osobie jąkającej się niż osobie z niepełnosprawnością ruchową” – dodaje. Przekonuje też, że nigdy nie jest za późno na walkę z jąkaniem. „Uczestniczyłam w terapii z ponad 70-letnim pacjentem i wyszedł z tego jąkania. Był bardzo szczęśliwy” – wspomina Podlasińska.

  czytaj więcej
 • Krzysztof Janik - Felietony

  Środa, 22 października (08:10)

  „Frajerzy” – tak Marek Sawicki określił rolników, którzy sprzedają jabłka po 11-12 groszy za kilogram (1-2 grosze za sztukę), zamiast wziąć 27 groszy za ten sam kilogram od Unii Europejskiej i je zutylizować (zniszczyć). Podniósł się chór oburzenia. Od Sawickiego odcięła się premier Kopacz, a jeszcze bardziej gorliwie jego koledzy z PSL. Sawicki nie miał wyjścia, musiał przeprosić. Za słowo „frajerzy”, a nie za istotę wypowiedzi.

  czytaj więcej
 • Sport

  Środa, 22 października (07:58)

  Kolejne trzy punkty chce dziś dopisać do swojego konta Legia Warszawa, która po dwóch kolejkach Ligi Europejskiej jest z kompletem punktów liderem tabeli grupy L. Po południu podopieczni Henninga Berga zmierzą się z Metalistem Charków. Zadanie przed nimi niełatwe, bowiem w Kijowie zagrają bez czterech kluczowych piłkarzy: kontuzjowanych Miroslava Radovicia, Tomasza Brzyskiego i Dossy Juniora oraz pauzującego za czerwoną kartkę Michała Żyry.

  czytaj więcej