Reklama

Fakty

 • Polska

  Wtorek, 28 października (15:33)

  Projekty budowlane, świadectwo ślubu i dane medyczne! Takie dokumenty Polacy wyrzucają do śmieci. W rękach przestępców to może być bardzo niebezpieczne narzędzie - ostrzega Generalny Inspektor Danych Osobowych.

  czytaj więcej
 • Ekonomia

  Wtorek, 28 października (15:30)

  Dziewięć tysięcy pracowników zwolni czołowa brytyjska grupa bankowa LBG (Lloyds Banking Group). To 10 procent dotychczasowego personelu. Zamkniętych zostanie 150 z 2253 oddziałów LBG. Jako uzasadnienie tej decyzji podano m.in. coraz większą popularność bankowości internetowej.

  czytaj więcej
 • Świat

  Wtorek, 28 października (15:16)

  Już 10 lat temu zauważono pierwsze ruchy wewnątrz góry Mannen w Rauma w Norwegii. Wtedy też pojawiły się pierwsze rysy. Te szczeliny się teraz pogłębiają. Z obawy, że góra w każdej chwili może się rozpaść, lokalne władze ewakuowały około 200 okolicznych mieszkańców.

  czytaj więcej
 • Kultura

  Wtorek, 28 października (15:10)

  W czwartek 30 października w warszawskim Iluzjonie pojawią się upiory, czarownice, zmory i duchy. Na początek odbędzie się pokaz szwedzkiego filmu grozy "Czarownice", uważanego za jeden z najbardziej kontrowersyjnych obrazów w historii kina niemego.

  czytaj więcej
 • Świat

  Wtorek, 28 października (15:04)

  Francuska minister kultury Fleur Pellerin powiedziała w wywiadzie telewizyjnym, że od kiedy dwa lata temu objęła stanowisko rządowe, prawie nie ma czasu na czytanie dla przyjemności. Jej wyznanie wywołało w kraju skrajne reakcje: od zrozumienia po oburzenie.

  czytaj więcej
 • Nauka

  Wtorek, 28 października (14:55)

  Umiejętne stosowanie przypraw i ziół może ułatwić nam ograniczenie szkodliwych dla zdrowia składników pożywienia, w tym soli i tłuszczów. Może pomóc też ograniczyć ilość spożywanych kalorii, poprawić przemianę materii. Piszą o tym w opublikowanym właśnie dodatku do czasopisma "Nutrition Today" dietetycy ze Stanów Zjednoczonych, Australii i Holandii. Sugerują dosłownie i w przenośni, powrót do korzeni.

  czytaj więcej
 • Świat

  Wtorek, 28 października (14:48)

  Prowokacyjna reklama prywatnej kliniki wywołała skandal we Francji. Na przydrożnych billboardach widnieje seksowna, uwodzicielsko uśmiechnięta pielęgniarka w minispódniczce oraz przystojny lekarz w masce chirurgicznej i rozpiętej koszuli. Obok slogan: „Zadbamy o Ciebie”. Oburzona francuska Naczelna Izba Lekarska wszczęła w tej sprawie dochodzenie.

  czytaj więcej
 • Ekonomia

  Wtorek, 28 października (14:42)

  Dwa pierwsze centra logistyczne w Bielanach Wrocławskich (Dolnośląskie) oficjalnie otworzył światowy gigant sprzedaży wysyłkowej firma Amazon. Pracuje w nich 2,5 tys. osób, a w okresie świąt tymczasowo zatrudnionych zostanie dodatkowo 3,5 tys. osób.

  czytaj więcej
 • Sport

  Wtorek, 28 października (14:34)

  Rogerio Ceni zagrał w poniedziałek w 590. wygranym meczu w barwach Sao Paulo. Brazylijski bramkarz ustanowił nowy rekord. Wcześniej nikt nie odniósł tylu zwycięstw, grając w jednym klubie. Poprzednim rekordzistą był Walijczyk Ryan Giggs - legenda Manchesteru United.

  czytaj więcej
 • Nauka

  Wtorek, 28 października (14:16)

  Polska podpisała umowę o przystąpieniu do Europejskiego Obserwatorium Południowego (ESO). Powołane w 1962 roku ESO zrzesza 14 europejskich krajów i Brazylię. Jego misją jest prowadzenie obserwacji kosmosu z powierzchni Ziemi oraz budowa olbrzymich teleskopów, których kraje członkowskie nie są w stanie wybudować samodzielnie. Polscy astronomowie będą mogli teraz korzystać z najlepszej aparatury naukowej, a przedsiębiorcy zyskają szanse na kontrakty o wartości nawet 10-20 milionów euro.

  czytaj więcej