Reklama

Fakty

 • Polska

  Niedziela, 24 sierpnia (18:39)

  Mięsiwo z pieca z Trzebini zdobyło Grand Prix podczas 10. Małopolskiego Festiwalu Smaku. O miano najsmaczniejszej potrawy walczyło 60 przysmaków. Lokalni producenci żywności przez dwa dni prezentowali swoje wyroby na krakowskim placu Wolnica.

  czytaj więcej
 • Sport

  Niedziela, 24 sierpnia (18:23)

  Sztafeta 4x100 m stylem zmiennym, w składzie Radosław Kawęcki, Mikołaj Machnik, Paweł Korzeniowski i Konrad Czerniak zajęła szóste miejsce w finałowym wyścigu pływackich mistrzostw Europy w Berlinie. Czasem 3.34,51 min ustanowiła rekord Polski.

  czytaj więcej
 • Świat

  Niedziela, 24 sierpnia (17:54)

  Kilkadziesiąt osób zostało rannych - w tym dwie poważnie - gdy północną Kalifornię nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 6,1 stopnia w skali Richtera. Straty wywołane wstrząsami określane są jako spore.

  czytaj więcej
 • Raport: Epidemia wirusa Ebola

  Niedziela, 24 sierpnia (17:40)

  Pierwszy obywatel Wielkiej Brytanii, u którego potwierdzono zarażenie wirusem gorączki krwotocznej ebola, jest ewakuowany samolotem brytyjskich sił powietrznych z Sierra Leone do kraju - poinformowały władze tego afrykańskiego kraju. Mężczyzna ma wykształcenie pielęgniarskie. Pracował w ośrodku leczenia eboli we wschodniej części Sierra Leone.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Niedziela, 24 sierpnia (17:16)

  "Przemarsz jeńców wojennych przez ulice Doniecka to jawne złamanie reguł prawa międzynarodowego, a w szczególności III Konwencji Genewskiej" - mówi w rozmowie z RMF FM wiceszef Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka Adam Bodnar. "Mnie jako prawnika interesuje kwestia ewentualnej odpowiedzialności sprawców tego czynu. Może być on klasyfikowany jako zbrodnia wojenna. Pojawia się pytanie, co dalej" - dodaje.

  czytaj więcej
 • Jerzy Bukowski - Felietony

  Niedziela, 24 sierpnia (16:45)

  Nie wiem, czy to rezultat wakacyjnych wyjazdów wielu polityków, czy też efekt świadomej działalności Donalda Tuska i posłusznych mu dziennikarzy, ale od kilkunastu dni mamy w mediach głównego nurtu nieustający festiwal Michała Kamińskiego. Dzień w dzień występuje w sprzyjających Platformie Obywatelskiej stacjach telewizyjnych i w rozgłośniach radiowych, a w nielicznych wolnych chwilach udziela wywiadów gazetom o podobnej orientacji.

  czytaj więcej
 • Sport

  Niedziela, 24 sierpnia (16:29)

  Konrad Czerniak wywalczył srebrny medal na dystansie 50 m stylem dowolnym ostatniego dnia pływackich mistrzostw Europy w Berlinie. To drugi medal Polaka, który w sobotę sięgnął po złoto na 100 m stylem motylkowym.

  czytaj więcej
 • Sport

  Niedziela, 24 sierpnia (16:10)

  Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w czasie meczu algierskiej ekstraklasy piłkarskiej pomiędzy JS Kabylie i USM Algier. Kibic rzucił przedmiotem w napastnika gospodarzy Kameruńczyka Albert Ebossie. Piłkarz zmarł po przewiezieniu do szpitala.

  czytaj więcej
 • Sport

  Niedziela, 24 sierpnia (15:52)

  Australijczyk Daniel Ricciardo z teamu Red Bull-Renault wygrał w niedzielę wyścig o Grand Prix Belgii, 12. rundę samochodowych mistrzostw świata Formuły 1. To trzecie zwycięstwo kierowcy debiutującego w F1.

  czytaj więcej
 • Świat

  Niedziela, 24 sierpnia (15:45)

  Kolejna tragedia w pobliżu włoskiej Lampedusy. Żołnierze marynarki patrolujący okolice wyspy znaleźli w jej okolicy ciała 18 nielegalnych imigrantów. Przeładowana łódź z nieznaną dokładnie liczbą uciekinierów z Afryki przewróciła się i zatonęła w odległości około 30 mil morskich od wybrzeży Libii. Nie wiadomo, ile osób mogło łącznie zginąć.

  czytaj więcej