Reklama

Fakty

 • Świat kontra Państwo Islamskie

  Środa, 20 maja (19:49)

  Przerażająca scena – chłopiec w czarnej czapce, stojący z lufą wycelowaną w klęczącego mężczyznę. Jego spojrzenie kipi złością, pistolet strzela w czoło zniewolonego człowieka. Ofiara upada. Chłopiec-morderca jest bojownikiem Państwa Islamskiego. Został zaprogramowany do zabijania i wspierania radykalnych islamskich bojówek.

  czytaj więcej
 • Bogdan Zalewski - blog

  Środa, 20 maja (19:40)

  ​Do czasu, gdy nie napotkamy na swej drodze zła w czystej postaci, możemy czuć się tak, jakbyśmy nadal mieszkali w raju. Odnosimy się jeszcze do życia na sposób dziewiczy i ufny, nawet jeśli sprawia nam ono bardzo poważne problemy. Brutalny świat opisany w książce wywiadów Patryka Vegi ukazuje nam prawdziwe życiowe proporcje i dystynkcje. Rozmowa z autorem "Złych psów" była dla mnie jak istotny bonus, jak dodatek do płyty z dokumentalnym filmem. Obejrzyj teraz ze mną ten apendyks, nawet jeśli nie znasz jeszcze właściwego filmowego materiału....

  czytaj więcej
 • Polska

  Środa, 20 maja (19:23)

  Na dwa lata i dziesięć miesięcy więzienia Sąd Rejonowy w Białymstoku skazał jednego z dwóch tamtejszych policjantów. Sędziowie dodatkowo orzekli też konieczność zapłaty przez skazanego 30 tys. zł jako częściowego zadośćuczynienia. Funkcjonariuszy oskarżono o podrzucenie narkotyków pracownikowi skarbówki po to, żeby go skompromitować. Drugi funkcjonariusz został uniewinniony. Wyrok nie jest prawomocny.

  czytaj więcej
 • Polska

  Środa, 20 maja (19:09)

  Andrzej Duda podsumowuje swoją kampanię. "Prezydentura Bronisława Komorowskiego była obserwowana przez Polaków ze wstydem, ponieważ kompromitowała Polskę na arenie międzynarodowej" - mówił Duda. Co na to urzędujący prezydent? Czy obawia się przegranej z kandydatem PiS? Czy nowy pomysł Bronisława Komorowskiego, by na emeryturę można było przejść po 40 latach pracy, to tylko kampanijna zagrywka? Jaka będzie końcówka kampanii? W czwartek gościem Konrada Piaseckiego w Kontrwywiadzie RMF FM będzie doradca prezydenta Tomasz Nałęcz.

  czytaj więcej
 • Kultura

  Środa, 20 maja (18:46)

  Brytyjskie czasopismo "Country Life" publikuje jedyną podobiznę Williama Szekspira, sporządzoną za jego życia. Tak przynajmniej utrzymuje redakcja czasopisma. Podobizna została odkryta przez pracującego nad XVI-wieczną księgą "The Herball" - poświęconą roślinom - historyka Marka Griffithsa. Zanim opublikował on swoje odkrycie, spędził 10 lat próbując obalić własne teorie. Griffith jest przekonany, że zidentyfikował autentyczną podobiznę autora "Romea i Julii".

  czytaj więcej
 • Nauka

  Środa, 20 maja (18:27)

  W Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk w Warszawie zaobserwowano niezwykłe struktury zbudowane z mikrokropel w kroplach. Zaskakujące kształty tych tak zwanych mezoatomów odkryto dzięki nowej metodzie precyzyjnej kontroli rozmieszczenia kropelek jednej cieczy wewnątrz kropli innej cieczy. Jak pisze w najnowszym numerze czasopismo "Physical Review Letters" metoda, realizowana z pomocą układów mikroprzepływowych, ma szansę przenieść niektóre gałęzie medycyny i inżynierii materiałowej na nowy poziom.

  czytaj więcej
 • Polska

  Środa, 20 maja (18:09)

  ​W ubiegłym roku poprawił się poziom bezpieczeństwa na polskich drogach - wynika z raportu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Drogowego. Odnotowano o 877 wypadków mniej niż w roku 2013. Było też o 155 mniej ofiar śmiertelnych.

  czytaj więcej
 • Świat kontra Państwo Islamskie

  Środa, 20 maja (17:50)

  Terroryści z Państwa Islamskiego przejęli kontrolę na północną częścią historycznego miasta Palmyra w Syrii. Z miasta zostali ewakuowani mieszkańcy. Już wcześniej wywieziono z niego część antycznych zabytków.

  czytaj więcej
 • Polska

  Środa, 20 maja (17:29)

  Andrzej Seremet przekonywał ministra sprawiedliwości Borysa Budkę do opóźnienia reformy procedury karnej, która ma wejść w życie 1 lipca. Prokurator generalny twierdzi, że jest za mało czasu na znowelizowanie kilku rozporządzeń, m.in regulaminów prokuratury i sądów.

  czytaj więcej
 • Raport: Afera podsłuchowa

  Środa, 20 maja (16:48)

  Za kilkanaście dni zapadnie decyzja, czy będzie śledztwo w sprawie ujawnionych treści z podsłuchu rozmowy Elżbiety Bieńkowskiej z Pawłem Wojtunikiem. Nagrania z zeszłorocznego spotkania ówczesnej wicepremier z szefem CBA w stołecznej restauracji Sowa i Przyjaciele opublikował tygodnik „Do Rzeczy”.

  czytaj więcej