Reklama

Fakty

 • Zbigniew Kuźmiuk - Felietony

  Środa, 21 stycznia (18:22)

  W środę na portalu RMF24.pl pojawiła się informacja, że Komisja Europejska wyraziła zgodę na to, aby poszczególne państwa członkowskie mogły prowadzić dwustronne negocjacje z Rosją o zniesienie embarga na eksport do tego kraju trzody chlewnej, podrobów i tłuszczu wieprzowego.

  czytaj więcej
 • Polska

  Środa, 21 stycznia (18:20)

  Górniczy związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej grożą protestami. Zarząd JSW poinformował dziś, że wypowiedział związkom porozumienia zbiorowe, otwierając sobie tym samym drogę do obcięcia kosztów. Chodzi m.in. o obniżenie deputatu węglowego , zamrożenie płac czy zlikwidowanie dopłat do chorobowego.

  czytaj więcej
 • Raport: Katastrofa smoleńska

  Środa, 21 stycznia (18:09)

  Kontroler z wieży w Smoleńsku zezwolił załodze Tu-154M na zejście do wysokości 50 m; nie zmieniam swoich zeznań - oświadczył Artur Wosztyl, pilot Jaka-40, który wylądował kilkadziesiąt minut przed katastrofą samolotu z prezydentem. Naczelna Prokuratura Wojskowa poinformowała w środę, że z opinii nagrania z wieży smoleńskiego lotniska wynika, że kontrolerzy nie zezwolili załodze Tu-154 na zejście do wysokości 50 metrów.

  czytaj więcej
 • Polska

  Środa, 21 stycznia (17:58)

  Piotr Mochnaczewski, mąż kandydatki SLD na prezydenta Magdaleny Ogórek, był skazany prawomocnym wyrokiem. Sprawa wyszła na jaw trzy i pół roku temu po interwencji Ministerstwa Nauki, po której Mochnaczewski zrezygnował z pełnionej wówczas funkcji rektora – ustalił "Newsweek".

  czytaj więcej
 • Świat

  Środa, 21 stycznia (17:47)

  Zamieszanie w związku z porozumieniem z Rosją w sprawie częściowego wznowienia eksportu wieprzowiny z Unii Europejskiej. Władze Francji twierdzą, że wstępnie dogadały się z Moskwą. Bruksela poinformowała natomiast, że jej zgoda na indywidualne rozmowy krajów Unii z Rosją nie dotyczy wieprzowiny.

  czytaj więcej
 • Polska

  Środa, 21 stycznia (17:40)

  Pigułka "dzień po" wciąż na receptę. Aptekarz nie powinien wydać tabletek, bo preparat jest niewłaściwie oznakowany - taką interpretację przepisów Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych wyśle do polskiego dystrybutora pigułki - dowiedział się dziennikarz RMF FM Mariusz Piekarski.

  czytaj więcej
 • Polska

  Środa, 21 stycznia (17:20)

  Lena i Jakub to najczęściej nadawane dzieciom imiona w ubiegłym roku - podobnie jak rok wcześniej. Nadal bardzo popularne są Julie, Maje i Zuzanny. Z kolei wśród chłopców to: Antoni, Filip, Jan, Kacper czy Szymon.

  czytaj więcej
 • Środa, 21 stycznia (17:00)

  Żołnierz z rosyjskiej bazy w Armenii, oskarżany o zamordowanie całej rodziny w armeńskim mieście Giumri, stanie przed rosyjskim sądem, bo jest obywatelem Federacji Rosyjskiej - powiedział lokalnej telewizji rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow.

  czytaj więcej
 • Ekonomia

  Środa, 21 stycznia (16:45)

  Honduraskie lempiry zostaną wydrukowane w Polsce. Jak dowiedział się nasz reporter, w Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych w Warszawie ruszyły próbne wydruki pierwszych partii banknotów. Wytwórnia wygrała kontrakt na przygotowanie dla Centralnego Banku Hondurasu trzydziestu milionów banknotów o nominale dwudziestu lempir każdy.

  czytaj więcej
 • Ekonomia

  Środa, 21 stycznia (16:34)

  UOKiK nałożył ponad 1,4 mln zł kary na firmę Masmal Diary za fałszowanie masła tłuszczem roślinnym i wprowadzanie klientów w błąd. Masło to produkt składający się z tłuszczu mlecznego, nie może zawierać żadnych dodatków roślinnych.

  czytaj więcej