Reklama

Fakty

 • Polska

  Piątek, 27 lutego (10:00)

  Od poniedziałku rusza akcja przyjmowania przez WKU zgłoszeń chętnych do odbycia szkoleń wojskowych. Zgłosić może się każdy mężczyzna od 18. do 50. roku życia.

  czytaj więcej
 • Polska

  Piątek, 27 lutego (09:51)

  Policjanci w Jeleniej Górze zostali poinformowani przez maszynistę, że na torowisku przy ul. Karola Miarki siedzi kobieta i uniemożliwia jazdę pociągu. Okazało się, że kobieta była kompletnie pijana. Miała blisko 3,5 promila alkoholu. Nie była w stanie ustać na własnych nogach.

  czytaj więcej
 • Polska

  Piątek, 27 lutego (09:30)

  Policja ze Szczecina szuka sprawcy, który bestialsko zabił psa. Obdarte ze skóry zwłoki zwierzęcia wczoraj rano znaleźli przechodnie przy centrum handlowym na Niebuszewie. Według funkcjonariuszy ciało psa zostało w tym miejscu podrzucone.

  czytaj więcej
 • Polska

  Piątek, 27 lutego (08:58)

  Lekarze z krakowskiego Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej rozpoczęli wybudzanie ze śpiączki farmakologicznej 25-latki, przysypanej przez lawinę w Tatrach. Trafiła do szpitala w stanie krytycznym z temperaturą ciała poniżej 17 stopni.

  czytaj więcej
 • Polska

  Piątek, 27 lutego (08:46)

  Pijani szefowie komendy policji w Bielsku-Białej. Alkohol pili w pracy. Policja już rozpoczęła wewnętrzne postępowanie w tej sprawie.

  czytaj więcej
 • Świat

  Piątek, 27 lutego (08:31)

  Władimir Putin jest "nagim królem", który kieruje krajem o słabnącej gospodarce, co doprowadzi w końcu do walki o władzę między rywalizującymi klanami w Moskwie - uważa były rosyjski oligarcha, a później opozycjonista, Michaił Chodorkowski. Jego zdaniem, Zachód powinien nawiązywać kontakty z ugrupowaniami opozycyjnymi w Rosji w oczekiwaniu na koniec "ery Putina".

  czytaj więcej
 • Polska

  Piątek, 27 lutego (08:14)

  56 proc. Polaków opowiada się za możliwością zawierania związków małżeńskich poza urzędem stanu cywilnego - co będzie możliwe od marca. Pytani przez TNS Polska, gdzie by chcieli zawrzeć ślub, najczęściej wskazują jednak na kościół (43 proc. wskazań) i urząd stanu cywilnego (15 proc.).

  czytaj więcej
 • Polska

  Piątek, 27 lutego (08:07)

  Za jazdę bez uprawnień oraz wyczyny na drodze stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym odpowie przed sądem mężczyzna zatrzymany przez wrocławskich policjantów. Motocyklista – akrobata wyprzedzał kolumnę pojazdów, w tym radiowóz policyjny, jadąc na tylnym kole. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że nie ma uprawnień do kierowania motocyklem. Wykonując niebezpieczny i bezmyślny manewr, zmusił m.in. jednego z kierujących do nagłego hamowania.

  czytaj więcej
 • Kontrwywiad

  Piątek, 27 lutego (08:02)

  "Rosja mówi bardzo dużo różnych rzeczy pachnących propagandą. Trudno wyłowić z tego jakieś prawdziwe stanowisko" - tak wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak komentuje w Kontrwywiadzie RMF FM słowa rosyjskich dyplomatów, którzy twierdzą, że wysłanie polskich oficerów na Ukrainę to zaostrzenie konfliktu. "Szykowaliśmy decyzję na marzec, ale po wypowiedzi premiera Wielkiej Brytanii opinia publiczna zainteresowała się tą sprawą. Powiedzieliśmy uczciwie, że przygotowujemy taką misję i chcieliśmy przekazać decyzję wtedy, kiedy wszystko będzie...

  czytaj więcej
 • Ciekawostki

  Piątek, 27 lutego (07:39)

  Po dekadach nieobecności rysie powróciły do Beskidu Śląskiego - najbardziej na zachód wysuniętej części polskich Karpat. Od kilku lat tropi je Stowarzyszenie dla Natury "Wilk". W tym tygodniu udało mu się nagrać na wideo-pułapkę dorosłego rysia, który zakradł się do pozostałości po jeleniu, upolowanym przez wilki, na terenie zarządzanym przez nadleśnictwo Węgierska Górka.

  czytaj więcej