Reklama

Fakty

 • Koniec problemów z wydawaniem wiz USA. Awaria systemu usunięta

  Świat

  Piątek, 26 czerwca (11:39)

  Osoby starające się o amerykańskie wizy mogą już umawiać się na spotkania z konsulem - informuje ambasada USA w Polsce. W ostatnim czasie Amerykanie zmagali się z awarią systemu komputerowego, przez którą nie działały elektroniczne systemy drukowania wiz. Problem dotyczył kilkudziesięciu krajów na całym świecie.

  czytaj więcej
 • Świat kontra Państwo Islamskie

  Piątek, 26 czerwca (11:19)

  Zamach terrorystyczny w zakładach gazowych w okolicy Lyonu na południowym wschodzie Francji. Na terenie zakładu znaleziono ciało pozbawione głowy. Są ranni. Domniemany sprawca zamachu miał przy sobie islamistyczny sztandar. Agencja AFP twierdzi, że został już zatrzymany. Inne źródła podają, że zamachowców było dwóch. Na RMF24 możecie śledzić wydarzenia we Francji minuta po minucie.

  czytaj więcej
 • Nauka

  Piątek, 26 czerwca (11:15)

  1107 kozic, w tym 104 młode, naliczyli w Tatrach przyrodnicy z Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz bliźniaczego parku na Słowacji. To o ponad sto mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Tylko po polskiej stronie Tatr naliczono 284 kozice.

  czytaj więcej
 • Polska

  Piątek, 26 czerwca (10:57)

  Jeszcze dziś zacznie się wyburzanie kamienicy na warszawskiej Pradze, której część zawaliła się wczoraj po południu. Taką decyzje wyda powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

  czytaj więcej
 • Sport

  Piątek, 26 czerwca (10:49)

  "Jestem pozytywnie zaskoczony formą siatkarzy. Oni Ligę Światową biorą z marszu, forma ma przyjść na wrześniowy Puchar Świata" - mówi w RMF FM trener młodzieżowej reprezentacji Polski Jakub Bednaruk. Biało-czerwoni powalczą w ten weekend w Teheranie z Iranem. Dwa zwycięstwa dadzą im awans do turnieju finałowego Ligi Światowej. W przypadku porażki wszystko rozstrzygnie się za tydzień, podczas meczów z USA w Krakowie.

  czytaj więcej
 • Raport: Grecja na krawędzi

  Piątek, 26 czerwca (10:42)

  "Grexit", czyli wyjście Grecji ze strefy euro, będzie nieunikniony, jeśli Ateny i ich kredytodawcy nie dojdą do porozumienia do końca czerwca - uważa unijny komisarz ds. gospodarki Guenther Oettinger.

  czytaj więcej
 • Polska

  Piątek, 26 czerwca (10:39)

  Jesteśmy gotowi w każdej chwili do debaty Beaty Szydło z premier Ewą Kopacz - zapewnił wicemarszałek Senatu, szef sztabu wyborczego PiS Stanisław Karczewski. Wcześniej o debatę z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim lub, w jego zastępstwie, z Szydło apelowała sama Kopacz.

  czytaj więcej
 • Polska

  Piątek, 26 czerwca (10:23)

  Były kierownik laboratorium in vitro w Policach w województwie zachodniopomorskim trafi przed sąd lekarski. Rzecznik odpowiedzialności zawodowej lekarzy zakończył swoje śledztwo. Zarzuca doktorowi Tomaszowi B. niewystarczający nadzór nad laboratorium, w wyniku czego doszło do pomylenia komórek jajowych i poddana zabiegowi kobieta urodziła dziecko, dla którego nie jest biologiczną matką.

  czytaj więcej
 • Polska

  Piątek, 26 czerwca (09:53)

  Policjanci przeszukali mieszkanie Piotra Tymochowicza, znanego doradcy od wizerunku politycznego - dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Śledczy podjęli te działania w związku z ogólnopolską akcją dotyczącą publikowania dziecięcej pornografii w internecie. Tymochowicz odnosząc się do akcji policjantów kategorycznie zaprzeczył, że posiadał tego typu materiały.

  czytaj więcej
 • Patryk Serwański - blog

  Piątek, 26 czerwca (09:37)

  Speedball - z tą nazwą zetknąłem się całkiem niedawno. Nie chodzi wcale o nową wersję piłki nożnej, zbijaka, czy koszykówki. Już bardziej ten sport można od biedy nazwać "dwa ognie". Speedball to bowiem ujęty w sportowe zasady paintball, czyli strzelanie kulkami z farbą do rywali. Co więcej mamy w tym sporcie własną reprezentację, która marzy o wyjeździe na Mistrzostwa Europy.

  czytaj więcej
 • Sport

  Piątek, 26 czerwca (09:19)

  Już w niedzielę polscy siatkarze mogą zapewnić sobie udział w turnieju finałowym Ligi Światowej w Rio de Janeiro. Warunkiem są dwa wygrane mecze z Iranem w Teheranie. Pierwszy biało-czerwoni rozegrają dzisiaj wieczorem. Muszą jednak poradzić sobie bez najskuteczniejszego zawodnika - Bartosza Kurka.

  czytaj więcej
 • Nauka

  Piątek, 26 czerwca (09:18)

  Poznajcie Joachima Jakubasa, Grzegorza Kopra i Marcina Markowskiego z Technikum Elektronicznego w Połańcu. To najlepsi młodzi wynalazcy tego roku. Właśnie taki laur dostali w konkursie "Młody Wynalazca 2015" fundacji Haller Pro Inventio i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uwagę jury przykuł "Blood analyser" - elektroniczny analizator grup krwi.

  czytaj więcej
 • Polska

  Piątek, 26 czerwca (09:12)

  Kłopotów z bramkami na autostradach mogłoby nie być, gdyby nie... zmiana rządu. Wczoraj Sejm pobił rekord "gaszenia pożaru" i w 16 godzin uchwalił ustawę, umożliwiającą podnoszenie bramek na zatłoczonych w wakacje autostradach. Ten sam problem w ubiegłym roku próbował rozwiązać rząd Donalda Tuska. Przygotował jednak plan... i odszedł.

  czytaj więcej
 • Polska

  Piątek, 26 czerwca (09:07)

  Do groźnego wypadku doszło w centrum Wrocławia. Kierowca osobówki jechał za szybko, wypadł z drogi i wjechał w trzy kobiety idące chodnikiem.

  czytaj więcej