Reklama

Fakty

 • Przed urlopem

  Poniedziałek, 28 lipca (08:33)

  "Zatrudnię przy zbiorach owoców!", "Szukamy kelnerki!", "Zatrudnię pomocnika na budowę!"… W wakacje w serwisach ogłoszeniowych pełno jest tego typu ofert pracy sezonowej. Na RMF 24 radzimy, jak skutecznie i bezpiecznie poszukać pracy na wakacje!

  czytaj więcej
 • Polska

  Poniedziałek, 28 lipca (08:14)

  Koniec z ocenami w szkole dla najmłodszych dzieci – twierdzi „Dziennik Gazeta Prawna”. Według gazety w klasach I-III nie tylko na koniec roku szkolnego, lecz także w jego trakcie, będą wystawiane jedynie oceny opisowe. Pojawią się one także w odniesieniu do starszych uczniów.

  czytaj więcej
 • Polska

  Poniedziałek, 28 lipca (07:58)

  Jestem zwierzęciem mięsożernym - mówi Jarosław Gowin w wywiadzie dla "Polski The Times". W rozmowie przyznaje, że chciałby jeszcze kiedyś być członkiem rządu, natomiast nie interesuje go - jak mówi - prezydentura.

  czytaj więcej
 • Polska

  Poniedziałek, 28 lipca (07:46)

  W ciągu dwóch lat w ramach programu DRUID - największego naukowo-badawczego programu UE dotyczącego bezpieczeństwa ruchu - alkomatem i narkotesterem przebadano 4276 polskich kierowców. 44, a więc co setny (1,02 proc.) był pod wpływem alkoholu. U 102, czyli u co 40. (2,53 proc.), wykryto narkotyki - informuje "Gazeta Wyborcza".

  czytaj więcej
 • Polska

  Poniedziałek, 28 lipca (07:39)

  Janusz Korwin-Mikke jest nieporozumieniem w polityce - mówi w wywiadzie dla "Faktu" Jarosław Kaczyński i zaznacza, że jego partia nie jest zainteresowana sojuszem z Korwinem, bo "nie jesteśmy zainteresowani kompromitacją". Prezes PiS zastanawia się też, "co by się stało, gdyby Tusk wszedł na mównicę sejmową i rozebrał się do naga"?

  czytaj więcej
 • Polska

  Poniedziałek, 28 lipca (07:19)

  Tragiczna mieszanka upału, alkoholu i brawury nad wodą zbiera śmiertelne żniwo. W ciągu ostatniego weekendu utonęły aż 22 osoby. Tylko wczoraj życie straciło dziesięć osób, w sobotę - jedenaście, w piątek - jedna. Na drogach doszło natomiast do 320 wypadków, w których zginęło 30 osób, a 408 zostało rannych. Od piątku policjanci zatrzymali też 1295 nietrzeźwych kierowców.

  czytaj więcej
 • Samolot zestrzelony nad Ukrainą

  Poniedziałek, 28 lipca (07:15)

  Rząd USA opublikował zdjęcia satelitarne, które mają być dowodem na to, iż z terytorium Rosji wystrzeliwano pociski rakietowe na cele we wschodniej Ukrainie – informuje Associated Press. Zdjęcia mają także świadczyć o tym, że granicę przekraczała ciężka artyleria przeznaczona dla prorosyjskich separatystów.

  czytaj więcej
 • Ciekawostki

  Poniedziałek, 28 lipca (07:01)

  Kapitan piłkarskiej reprezentacji Szwecji i napastnik Paris St. Germain Zlatan Ibrahimović stał się przykładem dla szwedzkich podatników. Po otrzymaniu upomnienia o niezapłaconym podatku przelał na konto gminy pod Sztokholmem sumę... tysiąc razy większą!

  czytaj więcej
 • Polska

  Poniedziałek, 28 lipca (06:52)

  Krakowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej bada, gdzie w Małopolsce w czasach PRL nielegalnie wędzono wędliny. Jak pisze „Gazeta Wyborcza”, poprosili o to producenci. Na podstawie esbeckich akt chcą zalegalizować swoje wędzonki.

  czytaj więcej
 • Świat

  Poniedziałek, 28 lipca (06:39)

  Rada Bezpieczeństwa ONZ wezwała do "natychmiastowego i bezwarunkowego przerwania ognia" w Strefie Gazy z powodów humanitarnych. Kilka godzin wcześniej z identycznym apelem zwrócił się do premiera Izraela Benjamina Netanjahu prezydent USA Barack Obama. Według rzeczniczki izraelskiej armii, przed końcem ramadanu walki w Strefie Gazy ustały - jak podała, od godziny 22 czasu polskiego żadna rakieta nie została wystrzelona przez palestyńskich bojowników, a Izrael nie przeprowadził żadnego nalotu.

  czytaj więcej