Reklama

Fakty

 • Komandosi na usługach prywatnych firm

  Fakty

  Piątek, 2 kwietnia 2004 (17:20)

  Coraz więcej komandosów z amerykańskiej i brytyjskiej armii odchodzi do prywatnych firm ochroniarskich w Iraku i Afganistanie. Powodem są oczywiście pieniądze. Okazuje się jednak, że ten problem dotyczy także żołnierzy polskich sił specjalnych.

  czytaj więcej
 • Nauka

  Piątek, 2 kwietnia 2004 (11:05)

  Szpitale w stanie agonii. Ich zadłużenie osiągnęło już 8 miliardów złotych. Według obliczeń dyrektorów placówek służby zdrowia pieniędzy, które daje im Narodowy Fundusz Zdrowia, na pewno nie starczy na cały rok. Jednak prezes Funduszu uważa, że sytuacja jest opanowana. Tylko skąd ten optymizm?

  czytaj więcej
 • Fakty

  Piątek, 2 kwietnia 2004 (08:50)

  Zygmunt Kapusta przestanie być szefem Prokuratury Apelacyjnej – potwierdzają się wcześniejsze informacje radia RMF. Jak powiedział minister sprawiedliwości Grzegorz Kurczuk, prokurator Kapusta już dawno sam prosi o odejście. Dymisja nastąpi prawdopodobnie po świętach.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Piątek, 2 kwietnia 2004 (08:20)

  Zabójca policjanta z Będzina stanie wkrótce przed sądem. Katowicka prokuratura okręgowa zakończyła śledztwo przeciwko 29-letniemu Grzegorzowi S., ps. Świr. Wraz z nim na ławie oskarżonych zasiądzie 3 mężczyzn.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Piątek, 2 kwietnia 2004 (07:30)

  Na kilku nielegalnie rozłożonych stolikach z oscypkami zakończył się protest górali przeciw zarządzeniu władz Zakopanego. Urzędnicy postanowili, że oscypki na głównym deptaku miasta można sprzedawać tylko w 10 miejscach. Przydzielono je kupcom losowo.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Piątek, 2 kwietnia 2004 (05:25)

  Zasiłki rodzinne, pielęgnacyjne, dodatki, świadczenia alimentacyjne będą za miesiąc wypłacane nie jak do tej pory przez ZUS czy urząd pracy, ale przez samorządy. Zgodnie z nową ustawą o świadczeniach socjalnych wszyscy pobierający pieniądze muszą złożyć odpowiednie wnioski.

  czytaj więcej
 • Kultura

  Piątek, 2 kwietnia 2004
 • Fakty

  Czwartek, 1 kwietnia 2004 (21:25)

  W Łodzi taksówkę można zamówić u motorniczego tramwaju. Samochód o wybranej porze podjedzie na pętle lub przystanek. Z usługi mogą korzystać na razie pasażerowie „11”, na trasie Łódź- Pabianice.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Czwartek, 1 kwietnia 2004 (20:05)

  Poważne konsekwencje grożą politykowi, który złamał wprowadzony właśnie w Irlandii powszechny zakaz palenia w miejscach pracy. Deputowany John Deasy z opozycyjnej Partii Jedności Irlandzkiej wypalił w parlamencie 3 papierosy, teraz straci stanowisko rzecznika.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Czwartek, 1 kwietnia 2004 (19:10)

  W Meksyku otwarto specjalną szkołę dla... dobrych żon. Raz w tygodniu dziewczynki w wieku od 13 do 18 lat chodzą na zajęcia, na których uczą się, jak nienagannie prowadzić dom.

  czytaj więcej