Reklama

Fakty

 • Świecie: Przegrał o głos

  Fakty

  Piątek, 15 listopada 2002 (19:10)

  3631:3630 - o głos przegrał wybory samorządowe jeden z kandydatów na burmistrza w Świeciu nad Wisłą, w woj. kujawsko-pomorskim. W 2. turze wyborów zwyciężył Tadeusz Pogoda, który od 12 lat zajmuje najważniejszy fotel w mieście. Ale przegrany w wyścigu do fotela burmistrza zapowiada protest w tej sprawie. Mamy więc amerykańską Florydę po polsku.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Piątek, 15 listopada 2002 (12:10)

  Jazda z osobą towarzyszącą i w trudnych warunkach podczas szkolenia, prawo jazdy na próbę dla młodych kierowców, a także weryfikacja firm szkoleniowych to najważniejsze zmiany w systemie wydawania praw jazdy proponowane przez resort infrastruktury. Miałyby one obowiązywać od stycznia 2004 roku.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Piątek, 15 listopada 2002 (08:10)

  W Rosji zniknęła w ostatnich latach pewna ilość materiałów radioaktywnych. Jak wyjaśnił Jurij Visznievskij, szef Rosyjskiej Agencji Atomowej, chodzi o gramy wzbogaconego uranu stosowanego do konstruowania głowic jądrowych i kilogramy zwykłego uranu używanego w elektrowniach.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Piątek, 15 listopada 2002 (07:30)

  Na 25 lat więzienia skazał wczoraj Sąd Okręgowy w Świdnicy Piotra H. który w czerwcu ubiegłego roku zabił swojego 5-letniego syna, a 7-letnią córkę usiłował zabić. Dziewczynce udało się ujść z życiem dzięki interwencji policjantów. Wyrok jest nieprawomocny.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Piątek, 15 listopada 2002 (07:10)

  Korupcję na wielką skalę w zakopiańskim urzędzie skarbowym ujawniło śledztwo dziennikarzy „Tygodnika Podhalańskiego”. Uczestniczyła w niej sama naczelnik tego urzędu. Zastraszeni pracownicy urzędu zdają sobie sprawę z nieprawidłowości, ale boją się stracić pracę. Sprawą zajęła się prokuratura.

  czytaj więcej
 • Nauka

  Piątek, 15 listopada 2002 (06:25)

  Sensacyjne na międzynarodową skalę odkrycie w Krasiejowie na Opolszczyźnie niszczeje. Znalezione tam kości dinozaurów sprzed 230 milionów lat muszą zostać przysypane, gdyż inaczej nie przetrwają zimy. Ostatnio jednak brakowało pieniędzy na piasek, a gdy już się znalazły, to nie miał kto piasku przewieźć na miejsce. Czy w takiej sytuacji realne są plany budowy w Krasiejowie Dinozaurolandu?

  czytaj więcej
 • Fakty

  Piątek, 15 listopada 2002 (05:00)
 • Fakty

  Czwartek, 14 listopada 2002 (20:40)
 • Fakty

  Czwartek, 14 listopada 2002 (19:25)

  CEPIK, czyli centralna ewidencja pojazdów i kierowców, to nowoczesna broń do walki z kradzieżami samochodów. To baza danych, do której trafiać będą informacje o rejestrowanych pojazdach i ich właścicielach. W krajach, gdzie podobne systemy już działają, liczba kradzieży spadła prawie o połowę. U nas o CEPIK-u na razie dużo się mówi, ale niewiele robi, by zaczął funkcjonować.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Czwartek, 14 listopada 2002 (19:05)

  Udane życie seksualne może być receptą na zwiększenie wydajności pracy - twierdzą azjatyccy seksuolodzy, którzy od czwartku obradują na kongresie w Singapurze.

  czytaj więcej