Reklama

Fakty

 • Bezpieczne są drogi kielecczyzny

  Fakty

  Piątek, 5 października 2001 (18:25)

  Policjanci chwalą się, że prowadzona od ponad roku akcja w tym rejonie przynosi efekty. W powiecie kieleckim działa program poprawy bezpieczeństwa na drogach.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Piątek, 5 października 2001 (17:10)

  77 osób zginęło wczoraj w katastrofie rosyjskiego samolotu Tu-154 nad Morzem Czarnym. Szczątki maszyny wpadły w ponad 1000-metrową otchłań wodną i być może nigdy już nie dowiemy się co tak naprawdę było przyczyną tej tragedii. Dziś w "Faktach" zajmujemy się serią tragicznych i nie do końca wyjaśnionych katastrof, które wydarzyły się w ostatnim czasie.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Piątek, 5 października 2001 (13:45)

  Późnym wieczorem rozpocznie się w Lublinie proces o czary. Zegar historii cofnie się o cztery stulecia - na Wydziale Prawa UMCS pojawi się duch Torqemady. Do tego występu studenci prawa przygotowywali się kilka miesięcy. Wyjątkowo dokładnie zapoznali się z tak zwaną Biblią Inkwizytora - publikacją "Młot na Czarownice", dorównującą kiedyś nakładem świętej Księdze.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Piątek, 5 października 2001 (12:45)

  Siedem prób samobójczych i prawie pół roku pobytu na oddziale psychiatrycznym - to tylko fragment życiorysu 17-letniej Ewy. Dziewczyna twierdzi, że została porwana i wielokrotnie zgwałcona przez dwóch mężczyzn. Podejrzani zostali zatrzymani, przebywają w areszcie, ale dramat Ewy na tym się nie skończył. Po każdorazowym przesłuchaniu przez policję czy też prokuraturę, dziewczyna próbuje odebrać sobie życie.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Piątek, 5 października 2001 (12:05)

  Na miejscu katastrofy rosyjskiego Tu-154, na Morzu Czarnym, około 190 kilometrów od Soczi trwają intensywne poszukiwania najmniejszych fragmentów samolotu. Pracuje tam także rządowa komisja, która ma wyjaśnić przyczyny katastrofy. Na pokładzie maszyny lecącej z Tel Awiwu do Nowosybirska znajdowało się 77 osób. Wszyscy zginęli.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Piątek, 5 października 2001 (09:00)

  Przyczyną serii potężnych eksplozji w zakładach chemicznych w Tuluzie mógł być jednak zamach terrorystyczny a nie zwykły wypadek. Według francuskiej stacji telewizyjnej LCI - potwierdzają to w poufnej nocie służby specjalne. Seria wybuchów w fabryce nawozów sztucznych dwa tygodnie temu zabiła w sumie 29 osób a raniła aż około 2,5 tysiąca.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Piątek, 5 października 2001 (08:20)

  Niedaleko Nowej Pilony koło Elbląga odnaleziono czarną skrzynkę Miga-21, który rozbił się tam tydzień temu. Pozwoli ona odtworzyć przebieg lotu i ustalić przyczyny wypadku. Czarną skrzynkę odnaleziono dopiero tydzień po wypadku, gdyż samolot został dosłownie pochłonięty przez ziemię. Maszyna uderzyła w grząskie i podmokłe pole niedaleko jeziora.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Piątek, 5 października 2001 (06:20)

  Rosyjskie ekipy ratunkowe odnalazły kabinę pilotów samolotu pasażerskiego Tu-154, który wczoraj eksplodował w powietrzu i runął do Morza Czarnego. Na pokładzie maszyny lecącej z Tel Awiwu do Nowosybirska znajdowało się prawie osiemdziesiąt osób - najprawdopodobniej wszyscy zginęli.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Czwartek, 4 października 2001 (23:45)

  Najprawdopodobniej wszyscy pasażerowie i członkowie załogi rosyjskiego samolotu pasażerskiego, który runął do Morza Czarnego, zginęli. Na pokładzie maszyny było 77 osób. Przyczyny katastrofy wciąż są niejasne.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Czwartek, 4 października 2001 (22:05)

  Specjalna komisja wyjaśni sprawę pożaru statku "Cinderella" w gdańskim porcie. W ogniu zginęła jedna osoba - druga - z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafiła do szpitala. Pożar wybuchł na statku, który oczekiwał na załadunek.

  czytaj więcej