Reklama

Fakty

 • Odroczono proces w sprawie odmowy badań prenatalnych

  Fakty

  Środa, 10 kwietnia 2002 (09:00)

  Do czasu uzupełnienia dokumentacji medycznej sąd w Łomży odroczył wczoraj proces cywilny przeciwko miejscowemu szpitalowi i dwójce lekarzy, wytoczony przez rodziców chorej dziewczynki. Domagają się oni odszkodowania za odmowę przeprowadzenia badań prenatalnych.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Środa, 10 kwietnia 2002 (07:45)

  Po 2 latach procesu wrocławianin wygrał 1,8 mln zł od Totalizatora Sportowego. Twierdził, że nie zgłosił się po odebranie nagrody, bo lottomat wprowadził go w błąd. Po wprowadzeniu kuponu otrzymał komunikat: "Przepraszamy, brak wygranej". Mężczyzna wyrzucił kupon. Kiedy okazało się, że trafił "6", skierował sprawę do sądu. Wczoraj wrocławski sąd wydał wyrok w tej sprawie.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Środa, 10 kwietnia 2002 (07:10)

  Dźwięk szofaru, rogu pasterskiego, który budzi ludzi z duchowej drzemki i wzywa do pokuty, rozpoczął wczorajszy Marsz Żywych w Oświęcimiu. Ponad dwa i pół tysiąca młodych Żydów z całego świata oraz Polaków przeszło drogą śmierci do byłego obozu zagłady, KL Birkenau, gdzie zmówiono kadisz, żydowską modlitwę za zmarłych.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Środa, 10 kwietnia 2002 (06:40)
 • Fakty

  Środa, 10 kwietnia 2002 (05:00)

  Sąd w Grodnie odroczył wczoraj proces redaktora naczelnego i dziennikarza białoruskiej niezależnej gazety "Pahonia". Za obrazę prezydenta Aleksandra Łukaszenki grozi im nawet do pięciu lat więzienia. Proces odroczono z powodu rzekomej ciężkiej choroby sędziego.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Środa, 10 kwietnia 2002 (03:10)

  Łódzka prokuratura sprawdza doniesienia prasowe, jakoby na jednej z miejskich strzelnic na tarczy umieszczono wizerunek prezesa NBP Leszka Balcerowicza. Zgodnie z prawem, osobie, która publicznie poniża organ konsytucyjny, grozi do dwóch lat więzienia.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Środa, 10 kwietnia 2002 (01:00)

  953,90 złotych odszkodowania plus odsetki zasądził Sąd Rejonowy od sprzedawcy źle uszytego garnituru ślubnego na rzecz jednego z łodzian. Proces w tej sprawie toczył się prawie cztery lata. Sprzedawca musi też zwrócić koszty opinii rzeczoznawcy. Niestety, pomarszczony garnitur przyniósł pecha panu młodemu, gdyż jego małżeństwo wkrótce się rozpadło...

  czytaj więcej
 • Fakty

  Środa, 10 kwietnia 2002 (01:00)

  Ukrywający się od prawie miesiąca szefowie Konsorcjum Finansowego Colloseum, podejrzani o olbrzymie wyłudzenia, powinni stracić kaucje - uznał Sąd Rejonowy w Katowicach. Chodzi łącznie o 300 tysięcy złotych, wpłacone przez właściciela firmy Józefa Jędrucha i wiceprezesa konsorcjum Piotra Wolnickiego.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Wtorek, 9 kwietnia 2002 (22:15)

  W Opactwie Westminsterskim w Londynie odbył się pogrzeb brytyjskiej Królowej Matki. W ceremonii uczestniczyła rodzina królewska oraz ponad 2000 gości. Wcześniej trumnę z ciałem, nakrytą osobistym sztandarem Królowej Matki, przewieziono z Westminster Hall, gdzie przez ostatnie dni ciało wystawione było na widok publiczny.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Wtorek, 9 kwietnia 2002 (21:45)

  Kilka tysięcy Serbów protestowało w Kosowskiej Mitrowicy, domagając się uwolnienia swego rodaka, którego aresztowano wczoraj. Ten incydent doprowadził do starć z ONZ-owską policją. Rannych zostało wówczas 15 polskich policjantów, kiedy rozpraszali tłum przy moście, oddzielającym części serbską miasta od albańskiej.

  czytaj więcej