Reklama

Fakty

 • Nie tak łatwo wystraszyć kasjerkę!

  Fakty

  Piątek, 23 marca 2001 (15:05)

  Niecodzienną odwagę wykazała jedna z pracownic ajencji bankowej w Szamotułach pod Poznaniem. Nie tylko udaremniła napad ale również sama złapała napastnika, który okazał się jej znajomym.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Piątek, 23 marca 2001 (13:00)

  Co najmniej dwa miliony złotych wyłudził od banków gang z Poznania, rozbity właśnie przez wielkopolską policję. Przestępcy na podstawie sfałszowanych dokumentów wyłudzali kredyty na samochód. Zarzuty przedstawiono 54 osobom.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Piątek, 23 marca 2001 (12:20)

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w Zgorzelcu cztery osoby, w tym trzech członków zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Wszyscy są podejrzani o przemyt narkotyków.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Piątek, 23 marca 2001 (11:45)

  Trzy zachodniopomorskie przejścia graniczne zostały zamknięte dla lawet. Chociaż zakaz sprowadzania do kraju używanych samochodów z Zachodu wchodzi w życie dopiero o północy celnicy zdecydowali się na wcześniejsze zamknięcie przejść. Boją się, że nie zdążą odprawić wszystkich tych, którzy czekają na wjazd do Polski.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Piątek, 23 marca 2001 (09:25)

  Prezes bydgoskiego Sądu Rejonowego chce odejść ze swojego stanowiska. O dymisję poprosiła także kierowniczka do spraw administracyjnych. Dyscyplinarnie zwolniona została archiwistka. Ma to związek z aktami sądowymi, które znaleziono w skupie makulatury.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Piątek, 23 marca 2001 (08:55)

  Bezmyślność nastolatka była przyczyną ewakuacji 231 uczniów z jednej ze szkół w Jastrzębiu Zdroju. Chłopak przyniósł na lekcję pojemnik z rtęcią i rozlał ją w toalecie. Dwie nauczycielki i kilkoro uczniów trafiło do szpitala.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Piątek, 23 marca 2001 (06:45)

  W najbliższych dniach zostanie wszczęte śledztwo w sprawie mordu Żydów w Radziłowie - zapowiedział szef Instytutu Pamięci Narodowej. Leon Kieres podkreślił, że do IPN wciąż napływają informacje na temat podobnych wydarzeń w innych miejscowościach.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Piątek, 23 marca 2001 (05:45)

  Zdjęcie konopii indyjskich umieścił na stronie internetowej liceum w Brusach w Pomorskiem nauczyciel języka angielskiego. Lokalne władze twierdzą, że jest kryptoreklama narkotyków. Wczoraj sprawą zajęła się prokuratura oraz policja. Znamion przestępstwa nie stwierdzono, więc dochodzenia nie będzie.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Piątek, 23 marca 2001 (05:35)

  Po ośmioletnich staraniach warszawski port lotniczy Okęcie ma swojego patrona. Został nim Fryderyk Chopin. Na uroczystość nadania imienia Chopina warszawskiemu lotnisku przyjechali politycy, wśród nich prezydent Aleksander Kwaśniewski i premier Jerzy Buzek.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Piątek, 23 marca 2001 (04:15)

  Egon Krenz, ostatni przywódca byłej NRD oraz szef niemieckiej partii komunistycznej będzie musiał spędzić sześć i pół roku w więzieniu. Taką karę podtrzymał Trybunał w Strasburgu. Wyrok na Krenza wydał berliński sąd w lecie zeszłego roku. Egon Krenz nie zgadzając się z nim, zaskarżył tę decyzję do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

  czytaj więcej