Reklama

Fakty

 • Policja zatrzymała fałszerzy kart płatniczych

  Fakty

  Wtorek, 17 lipca 2001 (08:50)

  43 tysiące złotych wyłudziła zaledwie w ciągu jednego dnia grupa oszustów robiących zakupy za pomocą fałszywych kart płatniczych. Dolnośląscy policjanci zatrzymali wczoraj podejrzanych na gorącym uczynku, w jednym z wrocławskich centrów handlowych. Wśród piątki ujętych jest trzech Ukraińców. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Wtorek, 17 lipca 2001 (08:00)

  Dziś rząd zająć ma się pomocą finansową dla dotkniętego powodzią Gdańska. Trudno jednak powiedzieć jakie dokładnie straty poniosło miasto bo jak na razie szacunki ekspertów rządowych i władz miasta różnią się w tej kwestii aż o 70 milionów złotych. O pożyczce dla Gdańska rozmawiano wczoraj także w grodzie nad Motławą z wiceprezes Europejskiej Banku Odbudowy i Rozwoju Hanną Gronkiewicz-Waltz.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Wtorek, 17 lipca 2001 (05:30)

  Mieszkańcy Raciborza na ulicach swojego miasta mogą poczuć swojskie zapachy. Wydobywają się one... - to nie żart - z rur wydechowych miejskich autobusów. Skojarzenia mieszkańców, co do zapachu są różne, najczęściej kuchenne.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Wtorek, 17 lipca 2001 (02:50)

  Kolejna niespokojna noc w Belfaście w Irlandii Północnej. Starło się tam ponad stu młodych ludzi - katolików i protestantów. Gdy na miejsce bójki przybyła policja, obrzucona została koktajlami Mołotowa, kamieniami i pojemnikami ze żrącym kwasem. Kilku policjantów zostało rannych. Funkcjonariusze musieli wezwać na pomoc brytyjskich żołnierzy.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Wtorek, 17 lipca 2001 (02:00)

  Robert Downey junior, aktor znany choćby z nominowanej do Oscara roli Chaplina, nie trafi do więzienia. Po znalezieniu w jego pokoju hotelowym w listopadzie ubiegłego roku kokainy, groziło mu nawet do czterech lat za kratkami.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Wtorek, 17 lipca 2001 (01:05)

  Aerofłot, jedna z najbardziej znanych firm lotniczych z czasów ZSRR, rozpoczyna kampanię reklamową. Ma ona spowodować, by jej klienci zapomnieli o Związku Radzieckim, a właściwie o tym, że to właśnie wtedy linie te święciły triumfy.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Poniedziałek, 16 lipca 2001 (21:15)

  Na spotkanie przywódców państw grupy G8 oficjalnie rozpocznie działalność globalna fundacja zdrowia, która ma wspomóc walkę przeciw AIDS, gruźlicy i malarii – zapowiedział dziś prezydent Francji Jaques Chirac.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Poniedziałek, 16 lipca 2001 (20:30)

  Kolejny wybuch w Izraelu. Tym razem eksplozja miała miejsce na stacji kolejowej w Binyamina na północy kraju 60 kilometrów na północ od Tel Awiwu. Zginęły trzy osoby, w tym zamachowiec, a pięć zostało rannych – poinformowali ratownicy. Rzecznik Ariela Szarona zapowiedział już odwet.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Poniedziałek, 16 lipca 2001 (20:15)

  Upał wprawdzie ustąpił, ale jeszcze do godziny 23 po drogach województw podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego nie mogą jeździć ciężarówki o masie powyżej 12 ton.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Poniedziałek, 16 lipca 2001 (18:55)

  41 osób zginęło, a 89 zostało rannych w wyniku wybuchu w miejscowości Mafang na północy kraju. Eksplodowały materiały wybuchowe, nielegalnie składowane w prywatnym mieszkaniu. Pod gruzami jest jeszcze prawdopodobnie 12 osób, trwa akcja ratownicza.

  czytaj więcej