Reklama

Fakty

 • Most na krajowej „jedenastce” zamknięty

  Fakty

  Środa, 4 sierpnia 2004 (09:45)

  Od dziś most w Dobrzycy nad rzeką Gwdą będzie zamknięty dla ruchu. Drogowcy rozpoczynają jego remont, który potrwa ok. 3 miesięcy. Most ten jest częścią krajowej "jedenastki" prowadzącej z południa Polski na Środkowe Wybrzeże.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Środa, 4 sierpnia 2004 (09:15)

  Coraz więcej turystów zagranicznych, szczególnie ze Stanów Zjednoczonych odwiedza Niemcy. Od początku roku do naszych zachodnich sąsiadów przyjechało już prawie półtora miliona Amerykanów. Sporo jest także Chińczyków.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Środa, 4 sierpnia 2004 (06:40)

  Rezygnujesz z podróży pociągiem i chcesz oddać bilet? Nie tak szybko. PKP przyjmują zwroty wyłącznie takich biletów, na których znajdują się specjalne poświadczenia. A te wcale niełatwo zdobyć...

  czytaj więcej
 • Fakty

  Środa, 4 sierpnia 2004 (06:00)

  Kilka efektownych zwycięstw i wspaniały końcowy wynik polskich piłkarzy. Równo 30 lat po sukcesach "Orłów" Górskiego, polska piłka wraca na szczyt. Nasza reprezentacja wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata bezdomnych.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Środa, 4 sierpnia 2004 (05:50)

  Alarm bombowy ogłoszony w oddziale jednego z ateńskich banków w Atenach na 10 dni przed olimpiadą okazał się na szczęście fałszywy. Alarm spowodowała informacja, przekazana do redakcji czołowego greckiego dziennika.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Wtorek, 3 sierpnia 2004 (21:25)

  Od dziś nie można zawierać umów w tzw. systemie argentyńskim. Firmy, które nadal będą podpisywać tego typu umowy, muszą liczyć się z tym, że będą one nieważne. Ważne jednak będą te zawarte przed 3 sierpnia.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Wtorek, 3 sierpnia 2004 (20:00)

  Jeśli po kupieniu biletu zrezygnujemy z podróży pociągiem, z jego zwrotem będziemy mieć spore kłopoty. Okazuje się bowiem, że możemy to zrobić tylko na dworcu, gdzie bilet został kupiony lub na trasie podróży.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Wtorek, 3 sierpnia 2004 (19:30)

  Pod takim kryptonimem rozegrały się w Anglii coroczne, 12 - godzinne wyścigi kosiarek do trawy. Żeby było trudniej - konkurencja odbywała się w nocy na liczącym 13 kilometrów piaszczystym i wyboistym torze.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Wtorek, 3 sierpnia 2004 (17:30)

  Półtora miliona złotych będzie kosztować miejski park w Libiążu, w Małopolsce. Ma być częścią nowego Centrum Miasta, które powstaje praktycznie od zera kosztem kolejnych milionów. Park, to oczywiście świetna rzecz, tylko że duża część gminy nie ma nawet kanalizacji.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Wtorek, 3 sierpnia 2004 (17:00)

  Przed białostockim Sądem Rejonowym ponownie zaczął się proces lekarki i technika ośrodka onkologicznego, oskarżonych o nieumyślne narażenie na utratę życia i zdrowia pacjentek. Ponad trzy lata temu doszło do poparzenia pięciu kobiet z powodu awarii aparatu do radioterapii.

  czytaj więcej