Reklama

Fakty

 • Rosja: Samolot z dziećmi awaryjnie lądował na Syberii

  Fakty

  Środa, 31 lipca 2002 (08:50)

  Rosyjski samolot wiozący 147 dzieci z dalekowschodniej Czukotki na wakacje na Krymie lądował awaryjnie na lotnisku w miejscowości Radużnyj w zachodniej Syberii. Przyczyną była awaria jednego z silników. Dzieci po kilkunastu godzinach poleciały do krymskiego Symferopola innym samolotem.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Środa, 31 lipca 2002 (08:10)

  Sześciu mężczyzn, domniemanych członków gangu pruszkowskiego, współpracujących z aresztowanym ponad rok temu byłem senatorem Aleksandrem G., zatrzymała wczoraj policja - dowiedziało się RMF. Zatrzymani pomagali byłemu senatorowi w wyłudzania podatku VAT na podstawie fałszywych czeków tax free.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Środa, 31 lipca 2002 (06:25)
 • Fakty

  Środa, 31 lipca 2002 (06:10)

  Specjalny sąd apelacyjny uznał, że nadzwyczajne przepisy, umożliwiające przetrzymywanie podejrzanych o terroryzm w areszcie bez procesu, są dyskryminujące. Apelację złożyło dziewięć osób, przebywających w więzieniu w Belmarsh od kilku miesięcy.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Środa, 31 lipca 2002 (04:10)

  Św. Graal numizmatyków - złota 20-dolarówka, która do niedawna oficjalnie nie istniała - został sprzedany! Po 10-minutowej, zaciętej licytacji w nowojorskim domu aukcyjnym Sotheby anonimowy kolekcjoner zgodził się zapłacić za monetę rekordową sumę 7,6 mln dolarów.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Środa, 31 lipca 2002 (00:30)

  36 000 dolarów kary musi zapłacić sieć sklepów w Singapurze, gdzie sprzedawano niebezpieczne chińskie pigułki wyszczuplające. To kolejny epizod w zataczającej coraz szersze kręgi aferze z chińskim specyfikiem, który miał przyczynić się do śmierci pięciu zażywających go osób i choroby co najmniej kilkuset kobiet, głównie w Japonii.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Wtorek, 30 lipca 2002 (23:25)

  Silny wstrząs górotworu nastąpił w kopalni „Rudna” w Polkowicach na Dolnym Śląsku. W rejonie zagrożenia znalazło się dziewięciu górników. Na szczęście błyskawicznie udało im się wydostać na powierzchnię. Żadnemu z nich nic się nie stało.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Wtorek, 30 lipca 2002 (22:50)

  Piloci samolotu Polskich Linii Lotniczych LOT, który omyłkowo wylądował na lotnisku wojskowym Czkałowsk pod Kaliningradem, zamiast na lotnisku cywilnym, słabo znali ten teren. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele rosyjskiej specjalnej komisji, która bada incydent. Doszło do niego po południu.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Wtorek, 30 lipca 2002 (20:55)

  Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 62-letniego Holendra, który zwabiał dzieci do swojego domu, zmuszał je do rozbierania i fotografował. Pokazywał nam zdjęcia nagich dziewczynek i chłopców - mówią kilkuletnie dzieci z jednej z podkieleckich miejscowości. Holendrowi grozi do 10 lat więzienia.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Wtorek, 30 lipca 2002 (19:35)

  Do 10 lat więzienia grozi siedmiu biznesmenom, którzy narazili na olbrzymie straty finansowe zakłady mięsne w Kościerzynie i zakłady graficzne w Szczecinie. Obie firmy straciły na działalności grupy ponad 10 mln zł. Dziś gdańska prokuratura okręgowa zakończyła postępowanie w tej sprawie. W piątek do sądu trafi akt oskarżenia.

  czytaj więcej