Reklama

Fakty

 • 60 mln dzieci na całym świecie zagrożone śmiercią

  Fakty

  Środa, 13 marca 2002 (12:15)

  Blisko 60 milionów dzieci z krajów rozwijających się może umrzeć w ciągu najbliższych 15 lat, jeśli bogate kraje świata nie zwiększą wydatków na międzynarodową pomoc - ostrzegają pracownicy organizacji humanitarnych.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Środa, 13 marca 2002 (10:10)

  Ława przysięgłych sądu w Houston uznała ją winną zabójstwa pięciorga swych dzieci. Może zostać skazana na karę śmierci. Nie wszyscy jednak uznają postanowienie sądu za słuszne.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Środa, 13 marca 2002 (10:00)

  Indyjski Sąd Najwyższy nie zgodził się na planowaną na piątek specjalną ceremonię wyznawców hinduizmu na gruzach zburzonego 10 lat temu XVI-wiecznego meczetu w Ajodhji. Hinduiści chcieli tą ceremonią zainaugurować budowę w tym miejscu swej własnej świątyni. Nie wykluczone, że Indie czeka kolejna fala rozruchów na tle religijnym.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Środa, 13 marca 2002 (09:45)

  Trwa czarna passa krakowskich kolekcjonerów. Jak dowiedziało się RMF, tej nocy złodzieje ukradli 13 cennych obrazów malarzy z okresu międzywojennego. Według wstępnych szacunków, straty sięgają 150 000 złotych. Także wczoraj skradziono 4 cenne płótna w tym działa Kossaka, Fabiańskiego i Setkowicza.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Środa, 13 marca 2002 (09:10)

  17 starodruków, skradzionych z Biblioteki Jagiellońskiej i znajdujących się w Niemczech oraz w Londynie, za kilka tygodni wróci do kraju. Wczoraj przed sądem we Frankfurcie doszło do ugody między Uniwersytetem Jagiellońskim a niemieckim domem aukcyjnym Reiss&Sohn.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Środa, 13 marca 2002 (07:55)

  Po doniesieniach mediów o atakach narkomanów wymuszających pieniądze na dworcu w Katowicach, zareagowali stróże prawa. Policjanci, straż miejska i sokiści przeprowadzili w nocy akcję przeczesywania dworca. W zeszłym tygodniu sąd aresztował narkomana, który na dworcu wbił brudną igłę w rękę kobiety, bo ta nie chciała dać mu pieniędzy. Wcześniej igłą - z krwią zakażoną wirusem HIV - został ukłuty policjant.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Środa, 13 marca 2002 (07:35)

  Karygodne naruszenia przepisów bezpieczeństwa były przyczyną wypadku w kopalni "Halemba" w Rudzie Śląskiej - ustaliła specjalna komisja. W ubiegłym tygodniu w kopalni jeden górnik zginął, a drugi został ciężko ranny. Obaj pracowali 500 metrów pod ziemią w pobliżu torowiska i obaj zostali potrąceni przez jadącą z węglem kolejkę.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Środa, 13 marca 2002 (04:50)

  Karabin, granatnik, pistolety, kilka tysięcy nabojów i dwa kilogramy materiałów wybuchowych - ten arsenał znalazła warszawska policja w jednym z mieszkań na Pradze-Północ. Oprócz broni w mieszkaniu były także narkotyki - marihuana, kokaina i ekstazy. Prowadzący sprawę oficerowie podejrzewają, że wszystko należało do jednego ze stołecznych gangów.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Środa, 13 marca 2002 (02:00)

  Co najmniej 10 osób mogło zostać zamordowanych przez podhalański gang Władysława Ch. o pseudonimie "Al Capone". Krakowska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko jedenastu członkom grupy.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Wtorek, 12 marca 2002 (23:40)

  Mimo terrorystycznych ataków z 11 września, na świecie nadal buduje się drapacze chmur. Władze Londynu zatwierdziły właśnie budowę ponad trzydziestosześciometrowego wieżowca, który stanie na południowym brzegu Tamizy. Będzie to najwyższy budynek w Europie.

  czytaj więcej