Reklama

Fakty

 • Polski port śmietnikiem Bałtyku?

  Polska

  Wtorek, 13 grudnia 2005 (17:08)

  Niewykluczone, że Zatoka Gdańska stanie się azylem dla uszkodzonych statków. Urząd Morski prowadzi rozmowy na temat utworzenia specjalnego miejsca w Porcie Północnym dla statków, które na przykład uległy katastrofie i przeciekają.

  czytaj więcej
 • Polska

  Wtorek, 13 grudnia 2005 (17:00)

  Podwójne nazwy miejscowości w języku polskim i języku mniejszości zamieszkujących dany region nadal wzbudzają wiele kontrowersji. We wsi Augustowo w pobliżu Bielska Podlaskiego ktoś zniszczył tablice informujące, że ten teren to Jahusztowo, zapominiana kraina.

  czytaj więcej
 • Polska

  Wtorek, 13 grudnia 2005 (16:47)

  Dwa tygodnie mieszkańcy Końskich i okolic w woj. świętokrzyskim nie mogli dodzwonić się na pogotowie. Numer alarmowy blokował właściciel telefonu komórkowego na kartę; dyspozytorzy zanotowali jego numer. Jednak namierzenie go nie będzie takie proste.

  czytaj więcej
 • Ekonomia

  Wtorek, 13 grudnia 2005 (16:33)

  1 stycznia zmieniają się przepisy dotyczące obowiązkowego ubezpieczenia OC. Jeżeli osoba kupująca używane auto, nie wypowie dotychczasowej umowy, będzie ona automatycznie przedłużana przez kolejne lata. I to niezależnie, czy kierowca ma polisę w innej firmie, czy nie.

  czytaj więcej
 • Polska

  Wtorek, 13 grudnia 2005 (16:00)

  Komendant wojewódzki policji w Katowicach nadinspektor Kazimierz Szwajcowski został zawieszony w obowiązkach. Z kolei jego zastępca, inspektor Mirosław Cygan, został odwołany.

  czytaj więcej
 • Polska

  Wtorek, 13 grudnia 2005 (15:46)

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył 40 tys. złotych kary na gminę Kielce za ograniczenie dostępu do rynku niezależnym przewoźnikom. Wielokrotnie zwracali się oni do władz o możliwość odpłatnego korzystania z przystanków należących do miasta, ale zgody nie dostali.

  czytaj więcej
 • Świat

  Wtorek, 13 grudnia 2005 (15:39)

  Czy Włosi sprzedawali w Polsce makaron z ołowiem? Jak pisze włoski dziennik "La Repubblica", polscy analitycy stwierdzili obecność ołowiu w sprzedawanym w Polsce spaghetti najsłynniejszej włoskiej firmy produkującej makarony - Barilla.

  czytaj więcej
 • Polska

  Wtorek, 13 grudnia 2005 (15:29)

  Przed sądem w Białymstoku rozpoczął się proces lekarki z miejscowego centrum onkologii, oskarżonej o błąd w sztuce lekarskiej. Wg prokuratury, nie sprawdziła ona wyników badania krwi kobiety chorej na nowotwór i poddawanej chemioterapii, przez co pacjentka zmarła.

  czytaj więcej
 • Nauka

  Wtorek, 13 grudnia 2005 (15:15)

  Naukowcy wszczepili myszom komórki ludzkiego mózgu. Badacze z Salk Institute w San Diego twierdzą, że chodzi im o utworzenie modeli, które pomogą badać niektóre schorzenia mózgu, np. chorobę Parkinsona.

  czytaj więcej
 • Polska

  Wtorek, 13 grudnia 2005 (14:21)

  Po tym, jak afera korupcyjna wstrząsnęła fundamentami gdańskiego magistratu, prezydent miasta zapowiedział radykalne kroki, które mają ją wyplenić z urzędu miasta; rozpoczyna się akcja „mystery shopping”

  czytaj więcej