Reklama

Fakty

 • Ustawa o biopaliwach do Trybunału Konstytucyjnego

  Fakty

  Piątek, 12 grudnia 2003 (08:35)

  Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego ustawę o biopaliwach. Andrzej Zoll uważa, że brak wyboru paliwa oraz szczegółowych danych na temat wpływu biokomponentów na silniki są niezgodne z konstytucją.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Piątek, 12 grudnia 2003 (07:25)

  Dwaj funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zażądali pieniędzy od mężczyzny, któremu zginęło auto, w zamian za wskazanie miejsca, gdzie się ono znajduje. Pech chciał, że trafili na sędziego. Wczoraj prokurator postawił policjantom zarzuty. Grozi im do 10 lat więzienia.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Piątek, 12 grudnia 2003 (07:10)

  W krakowskiej prokuraturze zmiany. Dymisje – jak się nieoficjalnie mówi – mają związek ze sprawą Romana Kluski. Odwołani to Ryszard Rychlik, szef pionu Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej oraz Wiesław Nocuń - prokurator apelacyjny.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Piątek, 12 grudnia 2003 (06:25)

  Od Nowego Roku łódzcy kupcy z najdłuższej handlowej ulicy w kraju będą musieli otwierać sklepy w południe, a zamykać je nie wcześniej niż o 20. To efekt uchwały radnych, która ma sprawić, że Piotrkowska będzie alternatywą dla galerii handlowych.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Piątek, 12 grudnia 2003 (05:20)

  Kolejni pracownicy PKP dołączyli do strajkujących związkowców. Głodówkę prowadzi już w sumie 70 kolejarzy. Co więcej, związkowcy zapowiadają na przyszły wtorek dwugodzinny strajk ostrzegawczy. Kolejarze protestują nie tylko w Polsce. Strajk sparaliżował niemal cały Półwysep Apeniński.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Czwartek, 11 grudnia 2003 (23:45)

  Szpiegowski proces, którego akta mogłyby posłużyć za kanwę scenariusza filmu sensacyjnego, rozpoczął się w Austrii. Przed sądem staje ponad 50-letni mężczyzna, który przez wiele lat był agentem radzieckiego, a następnie rosyjskiego wywiadu.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Czwartek, 11 grudnia 2003 (22:55)

  NFZ spuszcza z tonu. Mimo wcześniejszych zapowiedzi, że nie będzie rozmów z lekarzami rodzinnymi, którzy zbojkotowali konkurs ofert, okazuje się, że w niektórych przypadkach Fundusz nie ma wyjścia i musi zasiąść do stołu rozmów. Tak jak na przykład na Podkarpaciu.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Czwartek, 11 grudnia 2003 (21:40)

  Władze Republiki Południowej Afryki zakazały emitowania telewizyjnych reklamówek, w których południowoafrykańska poczta zachęca dzieci do pisania listów do świętego Mikołaja.

  czytaj więcej
 • Polska

  Czwartek, 11 grudnia 2003 (21:20)

  Umiejętność odśpiewania hymnu powinna być jednym z warunków otrzymania obywatelstwa Wielkiej Brytanii – uważa tamtejszy minister spraw wewnętrznych. Tymczasem, sami Brytyjczycy mają spore problemy z opanowaniem tekstu słów narodowej pieśni.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Czwartek, 11 grudnia 2003 (21:00)