Reklama

Fakty

 • Funkcjonariusze ABW ujawniali tajemnice państwowe

  Fakty

  Środa, 20 sierpnia 2003 (05:25)

  Dwaj funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zdradzali tajemnice państwowe pracownikowi Najwyższej Izby Kontroli - ujawniła sama ABW. Cała trójka została zatrzymana. Warszawska prokuratura wszczęła już śledztwo. Opozycja mówi o zemście. Według nieoficjalnych informacji pracownik NIK zajmował się sprawą tzw. raportu otwarcia rządu Millera.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Wtorek, 19 sierpnia 2003 (23:45)

  Dyrektor łódzkiego szpitala Kopernika twierdzi, że dializy wykonywane w szpitalu nie groziły zdrowiu pacjentów. Śledztwo w sprawie afery dializowej prowadzą policja i prokuratura. Lekarzowi i jego przyjaciółce zostały postawione zarzuty, ordynator został zawieszony. Urząd Marszałkowski, któremu podlega szpital przeprowadził kontrolę.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Wtorek, 19 sierpnia 2003 (23:25)

  Jest możliwe, że samolot SU 22, który wpadł do morza podczas ćwiczeń przeciwlotniczych na poligonie w Ustce, został przypadkowo zestrzelony. Życiu pilota, który zdołał się katapultować, nic nie zagraża. Mężczyzna trafił do szpitala polowego w Wicku.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Wtorek, 19 sierpnia 2003 (22:10)

  Kierowcy muszą się liczyć z problemami na drodze nr 4 Kraków - Tarnów. W Bodzanowie w powiecie wielickim zderzyły się trzy samochody. Cztery osoby zostały ranne. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia. Korki czekają również osoby, poruszające się w kierunku Siewierza trasą Warszawa – Katowice i krajową „jedynką”.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Wtorek, 19 sierpnia 2003 (21:20)

  Islandzkie statki wielorybnicze wypłynęły z portów, aby rozpocząć połów wielorybów w wodach wokół wyspy. Tym samym Reykjavik wznawia połowy tych wielkich ssaków morskich po 14 latach przerwy. Przeciw temu protestuje wiele organizacji ekologicznych na świecie.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Wtorek, 19 sierpnia 2003 (20:25)

  W Łodzi zakończyło się głosowanie na temat przyszłości największej w kraju imprezy techno - Parady Wolności. Oficjalne wyniki będą znane jutro rano. O przeprowadzeniu sondażu, który trwał dwa dni, zadecydowały w ubiegłym tygodniu władze miasta.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Wtorek, 19 sierpnia 2003 (18:55)

  Sąd Rodzinny w Braniewie w województwie warmińsko-mazurskim zdecydował, że 16-latek, który zabił swojego kolegę, 8-letniego Bartka, będzie sądzony jak dorosły. Obaj chłopcy byli wychowankami Domu Dziecka w Braniewie. Do tragedii doszło przeszło tydzień temu.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Wtorek, 19 sierpnia 2003 (18:35)

  23-letni mężczyzna zginął, a trzy osoby zostały ranne w wyniku uderzenia pioruna w miejscowości Witków na Lubelszczyźnie. Piorun trafił w rolników, pracujących na polu.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Wtorek, 19 sierpnia 2003 (16:20)

  Dyrekcja Teatru Nowego w Łodzi, wraz z 5 reżyserami z Warszawy rozpoczęła przesłuchania etatowych aktorów. Każdy miał przygotować fragment dorobku artystycznego i zaprezentować się komisji. Aktorzy uznali taką weryfikację za upokarzającą i wchodzili do sali tylko po to, by powiedzieć o tym reżyserom.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Wtorek, 19 sierpnia 2003 (15:55)

  Gigantyczną uprawę konopi indyjskich odkryli policjanci z Gdańska. We wsi Rozłazino natrafili na marihuanę wartą blisko pół miliona złotych. Uprawę prowadzono w domku jednorodzinnym. Funkcjonariusze CBŚ zlikwidowali natomiast w Płońsku laboratorium wytwarzające amfetaminę.

  czytaj więcej