Zachodniopomorski baron SLD, poseł Wojciech Długoborski sprzeciwia się planom wiceministra gospodarki Jacka Piechoty, dotyczących łączenia Kompani Węglowej z elektrownią Dolna Odra.

Nieoficjalnie wiadomo, że Kompania Węglowa ma otrzymać akcje wartości 450 milionów złotych. Zdaniem Długoborskiego takie rozwiązanie szkodzi interesom elektrowni i może doprowadzić do jej upadku.

O planach konsolidacji Kompanii Węglowej z elektrownią Dolna Odra, zachodniopomorscy działacze SLD dowiedzieli się z prasy. To dziwne, bo przecież wiceszefem resortu gospodarki jest były baron SLD na Pomorzu Zachodnim, Jacek Piechota.

Wydaje się, że to SLD-owskich prominentów boli najbardziej o czym zresztą mówi obecny baron, poseł Wojciech Długoborski: Ubolewam, że nie doszło do przekazania choćby sygnału, że takie są zamiary.

Długoborski idzie jednak dalej – otwarcie krytykuje swoich partyjnych kolegów. Mówi, że to po prostu zły pomysł: Nie możemy się pogodzić z takim rozdrapywaniem dobrze funkcjonującego majątku na rzecz ratowania trudnych sytuacji w całym kraju.

Długoborski podaje przykłady ratowania Kompani Węglowej akcjami innych zakładów: Wszelkie zyski, wszelkie środki pójdą na łatanie dziur Kompanii Węglowej i tyle. Tak się stało z akcjami TP S.A..

Zachodniopomorski baron oczekuje rychłego spotkania Piechoty z nim i zarządem elektrownii Dolna Odra.

09:55