W XXVII Halowych Mistrzostwach Europy Polacy zdobyli w sumie siedem medali - 4 złote, srebrny i 2 brązowe. Tym samym zostali sklasyfikowani na trzeciej pozycji w tabeli medalowej. Wyprzedzili nas Hiszpanie oraz Rosjanie.

Złote pasmo zaczęło się w sobotę - od medalu Marcina Urbasia na 200 metrów i 3. miejsca w tym samym biegu Roberta Maćkowiaka. Wczoraj po medale z najcenniejszego kruszcu sięgnęli Marek Plawgo w biegu na 400 m., a Paweł Czapiewski był pierwszy na 800 m. Wygrała też sztafeta 400-metrowców. Dwa krążki i dwa rekordy Polski dodały jeszcze nasze lekkoatletki. Sztafeta 4x400 m. nieznacznie przegrała z Białorusinkami i zdobyła srebro. Monika Pyrek, wynikiem 4.60 centymetrów, ustanowiła rekord Polski w skoku o tyczce i sięgnęła po brąz.