Reklama

 • Volkswagen wybuduje w Polsce nowy zakład

  Czwartek, 12 grudnia 2013 (12:05)

  To niemiecki Volkswagen ma być tajemniczym inwestorem, który wybuduje w Polsce nowy zakład - twierdzi agencja Reutera. Kilka dni temu wicepremier Janusz Piechociński ogłosił, że do końca roku ma podpisać umowę z wielkim koncernem motoryzacyjnym na budowę u nas nowej fabryki. Pracę mają w niej znaleźć nawet 3 tysiące osób.

  Zdjęcie

  W Polsce ma powstać fabryka Volkswagena /Hendrik Schmidt /PAP/EPA
  W Polsce ma powstać fabryka Volkswagena
  /Hendrik Schmidt /PAP/EPA

  Z agencyjnych doniesień wynika, że Volkswagen zamiera u nas produkować dostawcze modele Crafter.

  Koncern chce dzięki temu obniżyć koszty, bo zatrudnienie Polaków jest aż sześć razy tańsze niż Niemców - wyliczyli niemieccy ekonomiści. Godzinne koszty pracy za Odrą wynoszą teraz 36,98 euro. W Polsce to tylko 6,65 euro.

  Volkswagen produkuje już w Polsce, pod Poznaniem, modele T5 oraz Caddy. Również dzięki temu liczy na oszczędności.

  Zapowiadając nową inwestycję wicepremier Piechociński stwierdził, że nowe samochody mają być w 60 procentach produkowane z polskich części. Dzięki temu jest szansa na to, że także okoliczni podwykonawcy będą mogli zatrudnić nowych pracowników.

  Lokalizacja nowej fabryki nie jest znana.

  Volkswagen zaczął szukać nowego miejsca na budowę zakładu, bo w 2016 roku kończy się kontrakt z Daimlerem.

  Artykuł pochodzi z kategorii: Ekonomia

Skomentuj artykuł: Volkswagen wybuduje w Polsce nowy zakład

Wasze komentarze (11)

Dodaj komentarz
baumettes

~baumettes -

Koncern chce dzięki temu obniżyć koszty, bo zatrudnienie Polaków jest aż sześć razy tańsze niż Niemców ...tansze,a do tego będą mieli więcej wyprodukowane

Załączniki:
fw

~fw -

NIE WIADOMO CZY ŚIĘ CIESZYĆ CZY PŁAKAĆ - jedno jest pewne tusk musi odejść

muflon

~muflon -

"(...)zatrudnienie Polaków jest aż sześć razy tańsze niż Niemców" Świetne, rzeczowe i jedyne prawdziwe zdanie!!!!! Redaktorzy wszelkich serwisów zapamiętajcie to trafne stwierdzenie i bierzcie je każdorazowo pod uwagę, kiedy piszecie bzdurne reportaże typu "polskie paliwo jest najtańsze w Europie", "Polacy wcale źle nie zarabiają", "Sytuacja finansowa Polski się poprawia", "Bezrobocie maleje", "Ceny w sklepach dużo tańsze niż w UE". Tu macie prostą ripostę na tego typu "fałszywe newsy".

chudya

~chudya -

Ja oczywiście rozumiem, że w koszty pracy wchodzi wiele elementów, ale dajcie mi przez chwilę pomarzyć... 6,65 euro na godzinę... A teraz wracam do swojego życia. Ok. 6,65... zł za godzinę... A komentarze w stylu "znajdź sobie lepszą robotę", jak mówił Godson, możecie sobie wsadzić. Zapraszam na wschód!

BK

~BK -

"zatrudnienie Polaków jest aż sześć razy tańsze niż Niemców" I to właśnie pokazuje jak bardzo jesteśmy w ciemnej du..ie.

zenon

~zenon -

Fabryka jest w Poznaniu, a nie pod Poznaniem!! Mapę sobie kupcie!!!