Polska wygrała z USA 3:1 w swoim ostatnim meczu na piłkarskich mistrzostwach świata. Prowadzenie zdobył Emmanuel Olisadebe w 3. minucie, na 2:0 podwyższył w 5. minucie Paweł Kryszałowicz. Trzeciego gola zdobył w 66. minucie Marcin Żewłakow. Niestety, mimo zwycięstwa Polacy i tak nie awansują do dalszych rozgrywek.

Po 16-letniej przerwie Polsce udało się zagrać na mundialu, ale nie będziemy tego występu dobrze wspominać. Z dalszych gier odpadliśmy po dwóch bardzo słabych meczach i porażkach z Koreą oraz Portugalią.

Do dzisiejszego spotkania reprezentacja Polski wyszła w nieco innym składzie niż w poprzednich spotkaniach. Jak widać zmiany poskutkowały. Kibice mogą teraz tylko pytać trenera Jerzego Engela, dlaczego zmienił skład dopiero po przegraniu rywalizacji grupowej.

W drugim dzisiejszym meczu naszej grupy współgospodarz turnieju, Korea Płd., wygrała 1:0 z Portugalią.

Do dalszych rozgrywek awansowała Korea i USA.