Broniący tytułu mistrzów świata piłkarze Francji przegrali z Danią 0:2 i zostali wyeliminowani z mundialu. Jest to największa, jak dotychczas, niespodzianka mistrzostw. W awansie do 1/8 finału trójkolorowym nie pomógł nawet Zinedine Zidane, który powrócił do drużyny.

Początek meczu był nieciekawy. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a sytuacji podbramkowych było niewiele. W 24. minucie, po jednej z nielicznych akcji ofensywnych, po strzale Dennisa Rommedahla Duńczycy niespodziewanie objęli prowadzenie.

Od tego momentu Duńczycy grali bardzo mądrze. Na własnej połowie rozbijali ataki Francuzów, co jakiś czas inicjując groźne kontrataki.

Druga bramka padła w 67. minucie. Duńczycy skontrowali rywali i na listę strzelców wpisał się Jon Dahl Tomasson. Zdobył swoją czwartą bramkę w mistrzostwach i w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców zrównał się z prowadzącym Mirosławem Klose (Niemcy).

W drugim rozgrywanym równocześnie meczu grupy A, Senegal zremisował z Urugwajem 3:3.