Za litr benzyny PB 95 trzeba w Polsce zapłacić średnio 5 złotych i 43 grosze, a za litr oleju napędowego 5 złotych i 40 groszy. Nasz dziennikarz przeanalizował ceny paliwa w różnych częściach Polski i ustalił, gdzie zapłacimy najwięcej za tankowanie.

Kierowcy z północy Polski zostawiają najwięcej pieniędzy w kasach stacji benzynowych na Pomorzu Zachodnim. Zdecydowanie taniej - nawet o kilkanaście groszy na litrze - jest w okolicach Trójmiasta. Zmotoryzowani z południa kraju kupują najtańsze paliwo na Dolnym Śląsku i w okolicach Lublina, a najdroższe w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Każdy, kto chce tankować tanio, niezależnie od regionu Polski powinien pamiętać o kilku prostych zasadach. Po pierwsze, na stacjach benzynowych na wylotówkach z dużych miast zawsze będzie tanio, bo jest tam duża konkurencja i trzeba czymś przyciągnąć klientów. Z kolei w trasie, gdzie konkurencja jest mniejsza, ceny zawsze będą wyższe.

Eksperci zapewniają, że w najbliższym czasie paliwa nie powinny podrożeć. Co więcej, w przyszłym tygodniu ich ceny mają się utrzymać mimo bardzo szybkiego wzrostu kursów zagranicznych walut.