Adam Małysz zajął wczoraj 4. miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Zawody wygrał powracający do świetnej formy Sven Hannavald. 2. był Austriak Andreas Widhoelzl, a 3. jego rodak, Andreas Goldberger.

Po pierwszej serii Małysz zajmował 2. lokatę. Jednak nieco słabszy występ w drugiej odsłonie, pozbawił go miejsca na podium.

Nie najgorzej zaprezentowali się pozostali reprezentanci Polski: Tomisław Tajner zajął 24. miejsce, a Marcin Bachelda uplasował się na 27. pozycji.

Kapitalnie natomiast zaprezentował się Hannavald. Powrócił do światowej czołówki skoczków narciarskich we wspaniałym stylu: nie dość, że wygrał zawody, to jeszcze poprawił rekord skoczni w Engelbergu. Od dziś wynosi on 133 m.