Adam Małysz znów na podium! Polak zajął wczoraj 3. miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckiej miejscowości Titisee-Neustadt. Zawody wygrał Austriak Martin Hoellwarth, a drugi był Norweg Sigurd Pettersen. Polak w ogólnej klasyfikacji zajmuje 4. miejsce z sumą 275 pkt.

Zwycięzca wczorajszego konkursu Austriak Martin Hoellwarth był 2. po pierwszej serii – skoczył 135 m. W drugiej serii skoczył 2 metry dalej. W sumie zdobył 293,1 pkt.

W pierwszej serii Adam Małysz skoczył na odległość 134,5 m, drugi skok był już nieco krótszy 132 m. Uzyskał łączną notę 280,2 pkt

Pozostali Polacy skakali już dużo słabiej od Małysza. Żaden nie zakwalifikował się do drugiej serii skoków. Pochwała zaliczył 116 m, co dało mu 33. pozycję, zaś Bachleda uplasował się na 38. miejscu, skacząc 113 m.

Do konkursu nie zakwalifikował się natomist czwarty Polak startujący w eliminacjach, syn trenera kadry, Tomisław Tajner. Skoczył 108 m. i zajął 52 miejsce. Do awansu do czołowej "50" zabrakło mu niespełna jednego punktu.