Reklama

 • Siostra Cristina zaśpiewała i podbiła internet

  Niedziela, 23 marca 2014 (06:30)

  Ponad 12 milionów internautów na całym świecie obejrzało występ 25-letniej włoskiej zakonnicy w programie "The Voice of Italy" w telewizji RAI. Słowa uznania pod adresem siostry, która brawurowo wykonała piosenkę Alicii Keys, popłynęły też z Watykanu.

  Zdjęcie

  Siostra Cristina w trakcie śpiewania /YouTube /
  Siostra Cristina w trakcie śpiewania
  /YouTube /

  Dostępne na wielu stronach internetowych nagranie z występu siostry Cristiny bije rekordy popularności, a na temat jej talentu wypowiadają się gwiazdy show-biznesu. Zachwyt wyraziła między innymi laureatka Oscara Whoopi Goldberg, która zagrała w przebojowym filmie "Zakonnica w przebraniu".

  Urodzona na Sycylii Cristina Scuccia jest prawdziwą zakonnicą, a do studia telewizyjnego przyszły jej kibicować inne siostry z jej zakonu urszulanek z Mediolanu. Pełna podziwu jest też amerykańska wokalistka Alicia Keys, której piosenkę "No one" zakonnica wykonała w niezwykły sposób we włoskiej edycji popularnego talent-show.

  Siostrę Cristinę pochwalił też przewodniczący Papieskiej Rady Kultury kardynał Gianfranco Ravasi. Na swoim profilu na Twitterze przytoczył słowa z listu świętego Piotra: Niech każdy służy innym zgodnie z otrzymanym darem.

  W ten sposób watykański dostojnik odniósł się do tego, co powiedziała w studiu młoda urszulanka o darze, za jaki uważa swoją umiejętność śpiewu. Podczas rozmowy z czterema, całkowicie zaskoczonymi jej habitem, gwiazdami włoskiej piosenki zażartowała też, że czeka teraz na telefon od papieża Franciszka.

  Zrozumiałam, że nie mogę żyć bez śpiewu. Zrozumiałam, że śpiew to nie tylko technika, ale także wrażliwość , interpretacja, emocje - powiedziała w jednym z wywiadów zakonnica, która po dwuletnim nowicjacie w Brazylii, a następnie złożeniu ślubów w 2012 roku, uczestniczyła także w kursie śpiewu i tańca.

  Zrozumiałam, że mam piękne przesłanie dla innych - powiedziała.

  Papież Franciszek mówi o Kościele jako matce. Chciałabym, aby ludzie myśleli, że Kościół jest wszędzie. Czy tylko dlatego, że jesteśmy zakonnicami nie możemy występować? A kto tak powiedział?
  - zapytała.

  W wywiadach dla prasy siostra Cristina zauważyła: Mój przekaz jest mocny; to przekaz młodej osoby, która poświęca swoje życie Bogu i wciąż robi to, co ktoś w moim wieku.

  Jest to przesłanie wierności i miłości, które przekazuję swoim głosem. Muszę dzielić się mym głosem ze wszystkimi - podkreśliła nowa bohaterka włoskich mediów i światowego Internetu.

  Przy okazji ujawniła, że wcześniej jako młoda dziewczyna próbowała swych sił w dwóch innych programach typu talent-show we włoskiej telewizji, ale została odrzucona.

  W lipcu 2013 r. występowała w czasie pielgrzymki seminarzystów, nowicjuszy i nowicjuszek do Watykanu z okazji Roku Wiary.

  Zobacz wyjątkowe wykonanie piosenki:

  (jad)

  Artykuł pochodzi z kategorii: Ciekawostki

Skomentuj artykuł: Siostra Cristina zaśpiewała i podbiła internet

Wasze komentarze (43)

Dodaj komentarz
obserwator

~obserwator -

wszystko świetnie... wspaniały głos, dobre wykonanie... siostra wykonała dobrą robotę :) jednak jest coś na co zapewne nie zwróciliście uwagi... czytając jej wypowiedzi w wywiadach, o których mówi o bogu, o oddaniu dla niego, o przekazie etc etc... w takich programach nic nie jest prawdziwe i naturalne, mimo że na takie to wygląda... wszystko co w telewizji, opiera się na wyreżyserowanym przebiegu zdarzeń... i siostra bierze udział w..... jednym zdaniem... "okłamywaniu ludzi i manipulowaniu nimi"..?!? hm... ja napiszę tak... każdy sposób dobry by pozyskać i odzyskać wiernych, którzy zaczęli powątpiewać w chrześcijaństwo odwracając się od kościołów, Watykanu... źródło funduszy zaczęło wysychać, a z czegoś trzeba utrzymać ów przepych jaki tam istnieje, i istnieje w kościołach... a podobno, zgodnie z założeniem i pismem, ślubuje się życie w ubóstwie z pełnym poświęceniem dla boga..!?! je jest jednak powiedziane, w jakim ubóstwie należy żyć... czy we własnym, czy też w ubóstwie wiernych, którzy słuchają i wierzą w słowa, oddając ostatni grosz na coś, o czym tak na prawdę nie mają zielonego pojęcia... tak trochę z innej strony wystarczy spojrzeć...

basia

~basia -

pieknie po prostu pieknie

broniar2

~broniar2 -

CUDOWNA CRISTINA WYJĄTKOWY TALENT BRAWO!

Hada Azul

~Hada Azul -

Jak pięknie i szczerze można uwielbiać Pana Boga. Chwała Panu!

boczek

~boczek -

Po pierwsze, to bardzo ładnie diabła pozdrowiła. Po drugie, będzie musiała w końcu wybrać drogę, którą chce podążać więc możliwe, że porzuci habit. Po trzecie, podoba mi się jej luz i podejście do spraw kościoła. Normalna baba, tylko ubrała się niemodnie, choć jest ozdobiona talentem.

małgorzata

~małgorzata -

szkoda ze niema tłumaczenia co mowia

ELA

~ELA -

WIELKIE .... WIELKIE BRAWO :)

Aga

~Aga -

Nieźle zaśpiewała siostra ma coś w sobie silny głos

wow

~wow -

Brawo Cristina:)

melon

~melon -

piękny wokal niejeden profesjonalista muzyczny zjadł by zęby