W krakowskim ogrodzie zoologicznym pojawią się pingwiny – donosi “Dziennik Polski”. Dyrekcja zoo uległa namowom zwiedzających, którzy coraz częściej pytają o te ptaki.

Uznaliśmy, że trzeba spełnić te prośby - mówi Józef Skotnicki, dyrektor zoo. Robimy wszystko, aby we wrześniu przyszłego roku miasto zyskało tę nową atrakcję. Zdecydowaliśmy, że sprowadzimy do Krakowa pingwiny Humboldta. To gatunek, który dobrze czuje się w klimacie umiarkowanym - wyjaśnia. Zdradza, że w planach jest stado złożone z 35 ptaków.

“Pingwiny dostaną skalistą plażę, sztuczne skały, na których umieszczone będą dla nich gniazda. A do tego to, co pingwiny kochają najbardziej: dwa baseny: górny i dolny. Będzie to także ogromna atrakcja dla zwiedzających, którzy będą mogli oglądać pingwiny zarówno na lądzie, jak i pod wodą, przez szybę basenu. Wybieg dla pingwinów o powierzchni 900 mkw. jest planowany przy środkowym chodniku. Aktualnie można tam podziwiać borsuki, którym trzeba będzie znaleźć inne miejsce" - pisze “Dziennik Polski".

W weekendowym "Dzienniku Polskim" także:

- IPN na tropie masowej egzekucji we Lwowie

- Maspex rośnie na potęgę