W spotkaniu 34. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Real Madryt pewnie pokonał u siebie Cadiz. "Królewscy" zostali mistrzami Hiszpanii po tym, jak w sobotnim hicie Girona pokonała Barcelonę.

Real obronę 18. w tabeli Cadiz sforsował dopiero po przerwie. Brahim Diaz trafił w 51. minucie, Jude Bellingham w 68. - Anglik uzyskał 18. gola w sezonie, a Joselu w doliczonym przez sędziego czasie gry. W spotkaniu 34. kolejki ekstraklasy wygrali u siebie z Cadiz 3:0.

Madrytczycy na mistrzostwo musieli poczekać jednak do rozstrzygnięcia meczu Girona-Barcelona. Drużyna Roberta Lewandowskiego musiała wygrać, by przedłużyć nadzieje na tytuł. Barcelona uległa jednak Gironie 4:2 i piłkarze Realu mogą świętować 36. tytuł w historii klubu.

W środę Real podejmie Bayern Monachium w rewanżowym spotkaniu półfinału Ligi Mistrzów. W Niemczech padł wynik 2:2.