​Po problemach w pierwszym secie, w drugiej partii Hubert Hurkacz zagrał koncertowo i rozprawił się z Argentyńczykiem Tomasem Martinem Etcheverrym 7:6 (9-7), 6:2 w trzeciej rundzie turnieju ATP rangi Masters 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Rywalem Polaka w 1/8 finału będzie Sebastian Baez.

W pierwszym secie Hubert Hurkacz i Tomas Martin Etcheverry wygrywali gemy przy swoim podaniu, więc doszło do tie-breaka, w którym górą był Polak.

W drugiej partii wrocławianin dwukrotnie przełamał rywala i zwyciężył 6:2.

W całym meczu Polak zanotował aż 11 asów serwisowych. Spotkanie trwało dwie godziny i dwie minuty.

Kolejnym rywalem Argentyńczyk

Najlepszy polski tenisista w drugiej rundzie pokonał Hiszpana Rafaela Nadala, który 10 razy wygrał turniej w stolicy Włoch.

37-latek jest jednak u schyłku swojej kariery, którą planuje zakończyć po tym sezonie.

Argentyńczyk Sebastian Baez będzie rywalem Huberta Hurkacza w czwartej rundzie tenisowego turnieju ATP rangi Masters 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. W poniedziałek pokonał Duńczyka Holgera Rune 2:6, 6:2, 6:3.

Wynik meczu trzeciej rundy: Hubert Hurkacz (Polska, 7) - Tomas Martin Etcheverry (Argentyna, 25) 7:6 (9-7), 6:2.